Japonia: Księżniczka Yoko ma COVID-19. Pierwsze zachorowanie w rodzinie cesarskiej

Japonia: Księżniczka Yoko ma COVID-19. Pierwsze zachorowanie w rodzinie cesarskiej
Fot. Pixabay

Japońska księżniczka Yoko, u której wykryto zakażenie koronawirusem, cierpi na zapalenie płuc i została przyjęta do szpitala uniwersyteckiego w Tokio – podała w środę agencja Kyodo. To pierwszy przypadek COVID-19 w japońskiej rodzinie cesarskiej.

38-letnia Yoko jest młodszą córką nieżyjącego już księcia Tomohito, kuzyna byłego cesarza Akihito. W poniedziałek skarżyła się na ból gardła, a następnego dnia wykryto u niej infekcję koronawirusem – przekazała agencja dworu cesarskiego.

Księżniczka została przewieziona ze szpitala znajdującego się wewnątrz Pałacu Cesarskiego do Szpitala Uniwersytetu Tokijskiego – podała agencja Kyodo. Nie ma na razie informacji o ewentualnym objęciu kwarantanną innych członków rodziny cesarskiej.

Japonia mierzy się obecnie z szóstą falą pandemii COVID-19, napędzaną bardziej zakaźnym wariantem koronawirusa Omikron. Dzienne bilanse infekcji są najwyższe od początku kryzysu i od kilku dni nie spadają poniżej 100 tys. przypadków. W większości prefektur obowiązują przepisy określane jako „quasi-stan wyjątkowy”. (PAP)

anb/ akl/
Print Friendly, PDF & Email