Jakie są potrzeby bydgoskich seniorów? Trwa diagnoza

Jakie są potrzeby bydgoskich seniorów? Trwa diagnoza
Fot. Pixabay

Trwa diagnoza potrzeb i potencjału bydgoskich seniorów. – Zachęcamy wszystkie osoby 60+ mieszkające w Bydgoszczy do wypełnienia ankiety. Poprzez ten prosty gest przyczynią się Państwo do wyboru kierunków rozwoju usług senioralnych w naszym mieście – wskazuje urząd miasta.

Ankieta jest anonimowa i w pełni bezpieczna. Wszystkie informacje będą analizowane wyłącznie statystycznie. Ankietę można wypełnić za pośrednictwem smartfona, komputera, czy innych urządzeń elektronicznych, które umożliwiają korzystanie z Internetu. Wystarczy kliknąć w link, odpowiedzieć na kilka pytań, a następnie kliknąć „wyślij”.

– Wyniki badania socjologicznego pozwolą precyzyjnie określić krótko- i długofalowe cele w kształtowaniu miejskiej polityki senioralnej tak, aby odpowiadała faktycznym potrzebom mieszkańców. Wnioski z ankiet stanowić będą także wytyczne dla wyborów działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe, a wspieranych finansowo przez Miasto – czytamy na stronie miasta.

– Diagnoza ma charakter kompleksowy, uwzględnia podział na poszczególne osiedla, dzięki czemu także tym kryterium będziemy mogli się kierować planując kolejne inwestycje i programy aktywizujące oraz podnoszące komfort życia osób starszych – zaznacza UM Bydgoszcz.

Formularz dostępny jest TUTAJ.

Ankieta jest anonimowe, a wypełnienie zajmie kilkanaście minut. Dostępna będzie do 13 sierpnia.

Jaki jest cel diagnozy?

– Każdy z nas ma własną opinię na wiele tematów. I każda z tych opinii jest ważna dla kształtowania otaczającej nas rzeczywistości. Jednak dopiero profesjonalnie opracowana metoda naukowa sprawić może, że z indywidualnych opinii powstaje plan działania, odpowiadający potrzebom i oczekiwaniom wszystkich. Zawsze będzie to kompromis. Ale dzięki profesjonalnej diagnostyce społecznej nasze kompromisy mają szansę być optymalne i wspólne – wskazują organizatorzy ankiety.

Co ważne, w ramach prowadzonej diagnozy nikt nie będzie pytał o żadne wrażliwe dane – takie jak dokładny adres zamieszkania, dokładna data urodzenia czy PESEL. – Pamiętajmy, że są to informacje, których nigdy nie powinniśmy podawać osobom, których wiarygodności nie możemy potwierdzić – przestrzega UM.

Wypełnienie ankiety jest najprostszym i w pełni bezpiecznym sposobem udziału w diagnozie. Badanie prowadzone jest przez Oficynę Profilaktyczną z Krakowa na zlecenie Miasta Bydgoszczy.

Oprac. Red. / UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email