Izrael: Rząd zdecydował o szczepieniach przeciwko COVID-19 dzieci w wieku 5-11 lat

Izrael: Rząd zdecydował o szczepieniach przeciwko COVID-19 dzieci w wieku 5-11 lat
Fot. Pixabay

Rząd Izraela zdecydował w niedzielę o poddaniu szczepieniom przeciwko COVID-19 dzieci w wieku 5 do 11 lat – poinformowało izraelskie ministerstwo zdrowia. Data rozpoczęcia szczepień w tej grupie wiekowej nie została jeszcze podana.

W zeszłym tygodniu Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła awaryjne zastosowanie szczepionki Pfizera i BioNTech dla tej grupy wiekowej w dawce zawierającej 10 mikrogramów preparatu. Osobom w wieku 12 lat i starszym podawana jest dawka zawierająca 30 mikrogramów preparatu.

Pfizer i BioNTech zapewniają, że ich szczepionka wykazała 90,7 proc. skuteczności przeciwko COVID-19 w badaniu klinicznym z udziałem dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

– Większość ekspertów w naszej komisji była zdania, że korzyści płynące ze szczepienia tej grupy wiekowej przewyższają jakiekolwiek ryzyko – napisano w oświadczeniu izraelskiego ministerstwa zdrowia.

W Izraelu jest 1,2 mln dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Sondaż opinii publicznej w tym kraju z zeszłego tygodnia wykazał, że 27 proc. rodziców dzieci poniżej 12. roku życia zdecydowałoby się na podanie swojemu dziecku szczepionki, 33 proc. sprzeciwia się, 40 proc. jest niezdecydowanych. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email