W piątek i sobotę IX Zabrzańskie Dni Neurologii

W piątek i sobotę IX Zabrzańskie Dni Neurologii
Fot. Pixabay

Dziewiąta edycja Zabrzańskich Dni Neurologii rozpocznie się już w najbliższy piątek (10 lutego) i potrwa do soboty (11 lutego). W tym roku konferencja odbędzie się w Hotelu Diament (ul. 3-go Maja 122a), a także w formule internetowej. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z portalem Medycyna Praktyczna. To dwa dni niezwykle ciekawych wykładów a także możliwość zadawania pytań na żywo.

W programie IX Zabrzańskich Dni Neurologii znalazły się m.in. nst. propozycje: Ścieżka pacjenta z migrenowymi bólami głowy – od lekarza rodzinnego do programu lekowego leczenia migreny, bóle głowy – od diagnostyki do najnowszych terapii, aktualne rekomendacje dotyczące diagnostyki i różnicowania bólów głowy, leki biorównoważne i generyczne w terapii SM – czy czeka nas przełom?

Udział w konferencji jest dla wszystkich lekarzy bezpłatny

– W trakcie wydarzenia będziemy prezentować najnowsze doniesienia z 2022 roku, zarówno dotyczące leczenia, jak i rekomendacji diagnostycznych w najważniejszych jednostkach chorobowych neurologii – mówi prof. dr. hab. n. med. i n. o zdr. Monika Adamczyk-Sowa, kierownik naukowy konferencji. – Będziemy dużo mówić na temat m.in. nowego programu leczenia migreny i stwardnienia rozsianego. Ważnymi dla nas tematami będą także m.in. zaburzenia snu, bóle głowy i kręgosłupa. A to tylko część zagadnień, które zostaną przez nas poruszone – dodaje.

Konferencja Naukowo-Szkoleniowa objęta jest honorowym patronatem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. Tomasza Szczepańskiego, Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Stanisława Szyszko oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ

UM Zabrze
Print Friendly, PDF & Email