Łódź: Inżynierowie i technicy remontują charytatywnie dom dziecka

Łódź: Inżynierowie i technicy remontują charytatywnie dom dziecka
Fot. Pixabay

Można jeszcze dołączyć do ekipy Koła Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, która remontuje łódzki dom dziecka podczas wakacyjnego projektu Workcamp. Zapewnienie dostępu światła dziennego do ciemnych pomieszczeń to jeden z celów prac.

Zespół studentów i absolwentów polskich uczelni technicznych od 11 lipca przez kolejne dwa tygodnie będzie remontować część wspólną Domu Dziecka nr 15 w Łodzi. Projekt ma charakter charytatywny, opiera się na pracy wolontariuszy, którzy swój czas i część wakacji chcą poświęcić dla dobra słabszych i potrzebujących pomocy.

– W tym roku będziemy zmieniać aranżację przestrzenną kilku pomieszczeń – korytarza, kuchni, pokoju dziennego oraz sali komputerowej. Ich remont, jak zawsze zaczynający się od demolki, stworzy nowe miejsce dla wspólnego spędzania czasu przez dzieciaki – informuje w materiale prasowym Mateusz Gimziński, absolwent budownictwa na Politechnice Łódzkiej zaangażowany od wielu lat w projekt Workcamp.

Workcampowcy zaplanowali zmianę lokalizacji ścian działowych, co umożliwi korzystniejsze wykorzystanie przestrzeni placówki, ściany i sufity zyskają nowy wygląd, podobnie jak stolarka drzwiowa, wymienione zostaną podłogi, na których staną nowe meble.

– Kluczowym zadaniem jest zapewnienie dostępu światła dziennego do pomieszczenia, które jest przestrzenią do wspólnego spędzania czasu w ciągu dnia. Tę ślepą aktualnie bawialnię połączymy z salą komputerową, która ma okno – zapowiada Gimziński.

Wolontariusze, jak co roku zaprosili do współpracy firmy oraz osoby prywatne z sektora budowlanego, ale również z innych branż. Szacowana wartość całego przedsięwzięcia to ponad 30 tysięcy złotych.

Wciąż można dołączyć do ekipy remontowej. Jak zapewniają organizatorzy projektu nie trzeba mieć doświadczenia w tego typu pracach.

– Wszystkiego Was nauczymy! Przeszkodą nie jest też czas pracy – bo remont odbywa się od rana do wieczora – zachęca przedstawiciel Politechniki Łódzkiej i koordynator tegorocznego przedsięwzięcia.

Kontakt dla chętnych: Facebook Workcamp Łódź 2022

PAP – Nauka w Polsce
Print Friendly, PDF & Email