Integracyjnie w SOSW nr 1

Fot. Mateusz Misztal

W piątek Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy otworzył swoje drzwi dla wszystkich tych, którzy chcieli zobaczyć jak od kuchni wygląda szkolne życie. Tego dnia w ogrodzie przy ul. Chopina odbył się też festyn rodzinny.

Na przybyłych gości w szkole czekały: garść informacji o placówce i pyszne gofry (naprawdę pyszne).

– Tak się złożyło, że wpisujemy się w Tydzień Osób Niepełnosprawnych. Powracamy po latach pandemii do tak zwanych dni otwartych i to jest doskonała okazja do tego, żeby pokazać osobom, które wymagają specjalnej opieki, ofertę naszego Ośrodka – mówi Leszek Iwańczuk, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1. Zaplanowaliśmy 5 rodzajów zajęć. Osoby, które zechcą skorzystać z tego, żeby zobaczyć te zajęcia, na czym one polegają, jaki jest ich cel, są mile widziane – dodaje.

Poza dniami otwartymi placówka tego samego dnia zorganizowała festyn rodzinny. W ogrodzie przy szkolnym internacie było dużo dobrego jedzenia, muzyki i wspólnego biesiadowania. Jego organizacja była możliwa, między innymi dzięki wielu sponsorom, którzy zapewnili wyżywienie i nagrody w przygotowanych konkursach.

– Festyn rodzinny jest naszą doroczną imprezą. Organizujemy go od kilkunastu lat. Jest to przedsięwzięcie mające na celu szeroko pojętą integrację. W tym dniu gościmy opiekunów, przygotowujemy specjalny program artystyczny i zwyczajnie biesiadujemy. Należy wyrazić ogromną wdzięczność tym osobom, które się zaangażowały w organizację, czyli zarówno wychowawcom i wychowankom, ich rodzicom, opiekunom, ale również osobom, którym na sercu leży chęć pomocy tym, którym w życiu trochę mniej wyszło, czyli sponsorom – zaznacza Leszek Iwańczuk.

Festyn rozpoczął krótki występ artystyczny w wykonaniu dzieci. Później przyszedł czas na wspólne biesiadowanie. Niewątpliwą atrakcją były maskotki ze znanych i lubianych bajek, a także malowanie twarzy, o które zadbały uczennice z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA
Print Friendly, PDF & Email