Integracja poprzez sport [ZDJĘCIA]

W sobotę w Tolkmicku (powiat elbląski) odbył się Festyn Sportowo-Integracyjny. Było dużo sportowej rywalizacji, dobry i wcale nie drobny poczęstunek oraz pokaz walki judo. Podróż w czasie umożliwiła grupa rekonstruktorów, która zaprezentowała pokaz walk rycerskich.

Stadion Miejski od porannych godzin wypełniony był dużą dawką muzyki i radości. Przed godziną 10:00 rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Był rzut piłką tenisową, rzut piłką lekarską, turniej piłki nożnej, turniej tenisa stołowego, rzut do kosza i bieg z przeszkodami.

Tolkmicko odwiedzili uczestnicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kamienniku Wielkim, WTZ przy Domu Pomocy Społecznej Krokus we Władysławowie i Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku. Udział w zawodach wzięli także uczestnicy WTZ z Tolkmicka.

Nie lada atrakcją byli rycerze, którzy umożliwili cofnięcie się w czasie i poznanie panujących wtedy zwyczajów. Można było nie tylko zobaczyć jak walczyli rycerze, ale i spróbować takiego rycerza pokonać.

– Dostaliśmy zaproszenie od organizatorów wydarzenia jakiś miesiąc temu, żeby przyjechać jako grupa wynajmijrycerza.pl. Od razu się zgodziliśmy, bo Festyn Sportowo-Integracujny jest ważnym wydarzeniem dla Tolkmicka, a poza tym jestem z Tolkmicka i tym bardziej cieszę się, że miałem okazję wystąpić w swojej rodzinnej miejscowości – mówi Michał Gzowski z grupy Wynajmij Rycerza.

Organizatorzy zadbali również o poczęstunek. Były pierogi i bigos, a szukający ochłody znaleźli lody.

– Dziś chodziło o integrację i fajną zabawę. Osoby z niepełnosprawnościami mogły się tutaj sprawdzić w różnych konkurencjach, które nie są może zbyt spektakularne, ale wzbudzają takiego ducha zdrowej rywalizacji – zaznacza Aleksandra Zienkiewicz, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kamienniku Wielkim. – Jest to też okazja do spotkań i poznania swoich nowych zainteresowań. Byli dziś z nami judocy z IKS „Atak” w Elblągu, być może kogoś zainteresuje judo.

Wspomniani judocy zaprezentowali pokazowe walki judo. Wśród grupy, która odwiedziła Tolkmicko był także Marcin Liszcz, który w marcu wywalczył srebrny medal 15. Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych

Na deser sportowego dnia przeprowadzono zawody z przeciągania liny. Najwięcej sportowych emocji było właśnie wtedy. Pięcioosobowe zespoły pokazały, że drzemie w nich olbrzymia siła.

Myślę, że za rok będzie kolejna edycja. Z tegorocznej wyciągniemy jakieś wnioski, co ewentualnie poprawić, co zrobić, by jeszcze bardziej urozmaicić tą imprezę, żeby ten czas był maksymalnie wykorzystany – mówi Aleksandra Zienkiewicz.

Organizatorem festynu byli: Zakład Aktywnosci Zawodowej w Kamionku Wielkim, Warsztat Terapii Zajeciowej w Kamienniku Wielkim oraz Klub Sportowy Barkas Tolkmicko.

Jeśli chcesz obejrzeć fotorelację z wydarzenia, kliknij w zdjęcie główne.

Print Friendly, PDF & Email