Inowrocław: Program bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób 65+

Inowrocław: Program bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób 65+
Fot. ivan-samkov / pexels.com

Prezydent Miasta Inowrocławia Arkadiusz Fajok zaprasza mieszkańców Inowrocławia do udziału w programie bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom.

Do programu mogą przystąpić osoby powyżej 65. roku życia, nieszczepione przeciwko pneumokokom.

Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim jest realizowany zgodnie z umową zawartą pomiędzy Województwem Kujawsko-Pomorskim z siedzibą w Toruniu a Miastem Inowrocław, które finansują szczepienia 90 mieszkańców Inowrocławia po połowie.

Koordynatorem programu zdrowotnego jest Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy, a realizatorem Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu.

Rejestracja na bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla osób spełniających kryteria tj. osób powyżej 65. roku życia, zameldowanych w Inowrocławiu, nieszczepionych przeciwko pneumokokom, odbywa się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08.00 do 14.00, pod nr telefonu 52/35-45-330

Szczepienia będą wykonywane w Poradniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej „Przy Szpitalu” (POZ) Szpitala Wielospecjalistycznego im. dra Ludwika Błażka przy ul. Poznańskiej 97, w środy w godzinach od 12.00 do 14.00, począwszy od dnia 10 lipca 2024 r., według następującego schematu:

  • badanie przed szczepieniem w gabinecie lekarskim nr 1.11,
  • szczepienie w gabinecie zabiegowym nr 1.12.
UM Inowrocław
Print Friendly, PDF & Email