Indonezja będzie stopniowo otwierać regiony o wysokim wskaźniku szczepień

Indonezja będzie stopniowo otwierać regiony o wysokim wskaźniku szczepień
Fot. Pixabay

Indonezja będzie stopniowo ponownie otwierać części kraju, w których wskaźniki szczepień COVID-19 przekraczają 70 proc. – powiedział w poniedziałek jej prezydent Joko Widodo na forum biznesowym Azji Południowo-Wschodniej.

Prezydent Joko Widodo powiedział również, że Azja Południowo-Wschodnia powinna zacząć łagodzić ograniczenia w podróżowaniu, szczególnie dla zaszczepionych przybyszów z negatywnymi testami COVID-19. Jego zdaniem region wymaga reform, aby przygotować się na przyszłe kryzysy zdrowotne.

W Indonezji, po 18 miesiącach zamknięcia z powodu pandemii SARS-CoV-2, jako pierwsza otworzyła się w połowie października turystyczna wyspa Bali. Na liście 19 państw, których w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19 obywatele mogą odwiedzić tropikalną wyspę, jest też Polska.

Poza szczepieniem, Indonezja wymaga od zagranicznych turystów pięciodniowej kwarantanny po przylocie. Wymagane będzie także ubezpieczenie zdrowotne do sumy 70 tys. dolarów w razie zakażenia się koronawirusem – podała Agencja Reutera.

W 2019 roku Bali odwiedziło 6,2 mln zagranicznych turystów. Pandemia COVID-19 pozbawiła Bali istotnego źródła dochodu z turystyki, która odpowiada za 54 proc. lokalnej gospodarki – podaje Agencja Reutera. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku, na Bali przyleciało jedynie 35 osób zza granicy.

Poza Polską, Bali otworzyło się m.in. na Chiny, Indie, Nową Zelandię, Francję, Włochy, Hiszpanię, Węgry i Norwegię. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email