Indie: Ścisła kwarantanna w Delhi. Służba zdrowia na skraju wydolności

Indie: Ścisła kwarantanna w Delhi. Służba zdrowia na skraju wydolności
Fot. Pixabay

W stolicy Indii Delhi od nocy z poniedziałku na wtorek będzie obowiązywała ścisła kwarantanna – poinformował premier terytorium stołecznego Arvind Kejriwal. Dodał, że z powodu nasilenia się epidemii COVID-19 system opieki zdrowotnej w mieście jest w krytycznej sytuacji.

– Jeśli nie wprowadzimy teraz tych ograniczeń, staniemy w obliczu jeszcze większej katastrofy. Kwarantanna zacznie się dziś wieczorem i potrwa do następnego poniedziałku – przekazał Kejriwal.

W Delhi brakuje miejsc w szpitalach, nie ma również wystarczających zapasów tlenu medycznego i najważniejszych lekarstw, w tym używanego w leczeniu COVID-19 remdesiviru – wyliczał szef lokalnego rządu.

W poniedziałek indyjskie ministerstwo zdrowia informowało o 278 tys. nowych infekcjach koronawirusem, ich dzienny przyrost był najwyższy od początku epidemii. SARS-CoV-2 zakaziło się w Indiach w sumie ponad 15 mln osób, z których ponad 178 tys. zmarło.

Indie są drugim państwem na świecie pod względem łącznej liczby infekcji i piątym pod względem liczby zgonów na COVID-19. Liczba zachorowań i śmierci gwałtownie i nieprzerwanie rośnie od początku marca. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email