Indie: Nowy rekord zakażeń – ponad 126 tys. Nowa Zelandia zamyka granice dla przyjezdnych z Indii

Indie: Nowy rekord zakażeń – ponad 126 tys. Nowa Zelandia zamyka granice dla przyjezdnych z Indii
Fot. Pixabay

W Indiach odnotowano w ciągu ostatniej doby rekordową liczbę 126 789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – podało w czwartek ministerstwo zdrowia. Tymczasem Nowa Zelandia zamyka na około dwa tygodnie granice dla przyjezdnych z Indii, w tym własnych obywateli.

Obecnie większość terytorium Indii zmaga się z drugą falą infekcji.

Od początku epidemii w kraju zgłoszono 12,9 mln przypadków zakażeń. Indie są trzecim krajem na świecie, po USA (30,9 mln) i Brazylii (13,2 mln), pod względem liczby potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2. Liczba zgonów w związku z COVID-19 wzrosła w Indiach w ciągu ostatniej doby o 685, do 166 862 – wynika z danych resortu zdrowia.

Tymczasem Nowa Zelandia czasowo zawiesiła przyjazdy do kraju dla wszystkich przybyszów z Indii, w tym obywateli Nowej Zelandii. Decyzję taką władze w Wellington podjęły, gdy w czwartek na granicy stwierdzono 23 pozytywne przypadki SARS-CoV-2, w tym 17 u osób przybywających z Indii. Ograniczenia będą obowiązywać od 11 do 28 kwietnia.

Do Nowej Zelandii nie będą mogły wjechać osoby, które przebywały w Indiach w ciągu ostatnich 14 dni. Jest to pierwszy przypadek, kiedy Nowa Zelandia rozszerzyła zakaz wjazdu na swoich obywateli i mieszkańców. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email