Indie: Kolejny dzień z rekordową liczbą zakażonych koronawirusem. Delhi przedłuża lockdown

Indie: Kolejny dzień z rekordową liczbą zakażonych koronawirusem. Delhi przedłuża lockdown
Fot. Pixabay

W Indiach panuje obecnie najgorsza sytuacja epidemiczna na świecie. Według najnowszych danych ministerstwa zdrowia w niedzielę, kolejny dzień z rzędu, pobity został światowy rekord liczby nowych infekcji w ciągu doby – 349 691. Władze Delhi przedłużyły lockdown o tydzień, do 3 maja.

W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło w Indiach 2767 osób w związku z COVID-19 – również najwięcej do tej pory. W sobotę informowano o 346 786 infekcjach i 2624 zgonach. Łącznie od początku epidemii w Indiach zdiagnozowano 16,96 mln przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 192 311 zgonów.

Premier Indii Narendra Modi wezwał w niedzielę wszystkich obywateli do przyjmowania szczepionek przeciwko COVID-19 i zachowania ostrożności, mówiąc, że „burza infekcji” wstrząsnęła krajem.

– Nasze nastroje były bardzo dobre po pomyślnym poradzeniu sobie z pierwszą falą – powiedział Modi w przemówieniu radiowym. – Ale ta burza wstrząsnęła krajem – zaznaczył, odnosząc się do drugiej fali epidemii koronawirusa w Indiach.

Premier terytorium stołecznego Delhi Arvind Kejriwal powiedział w niedzielę, że lockdown będzie obowiązywał tu do 3 maja w sytuacji, gdy liczba przypadków koronawirusa gwałtownie rośnie. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email