Zainaugurowano 18. EFF Integracja Ty i Ja

Zainaugurowano 18. EFF Integracja Ty i Ja
Fot. mat. prasowe

8 września br. został oficjalnie otwarty 18. EFF Integracja Ty i Ja. Na placu przed Koszalińską Biblioteką Publiczną instalację teatralną zaprezentował teatr Recepta. Gwiazdą muzyczną otwarcia była 25-letnia bydgoszczanka, Daria Barszczyk. Laureatka Konkursu Zaczarowanej Piosenki zaprezentowała utwory muzyki filmowej oraz autorski repertuar.

Kolejnym punktem programu było otwarcie wystawy „Wiatr w żagle”, która jest efektem tegorocznych Fotokonfrontacji. Odbyły się one w Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie. Bohaterowie fotografii mieli szansę żeglować w łódkach dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zdjęcia obejrzeć można w Galerii Region. Na festiwal przyjechał również autor drugiej wystawy zatytułowanej „Lolita”. To utalentowany fotografik Sebastian Pietrzak, który podkreśla, że jego pasja daje mu siłę do życia i radzenia sobie z niepełnosprawnością.

Podczas inauguracji prezydent Piotr Jedliński podkreślił dużą rolę festiwalu i jego gości.

– Udowadniacie, że niepełnosprawność nie jest żadną barierą, że można pięknie i mądrze żyć, niezależnie od przeszkód, które pojawią się w życiu – zwrócił się do zebranych.

Hasłem tegorocznego wydarzenia jest „Kultura Dostępna”. Będzie bowiem mowa m.in. o problemach i barierach, ale także o dobrych rozwiązaniach i praktykach, dzięki którym każdy może aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym.

fESTIWal filmowy Integracja Ty i Ja
Print Friendly, PDF & Email