Iława: Nowość w opiece wytchnieniowej

Iława: Nowość w opiece wytchnieniowej
Mat. prasowe

W tym roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oferuje mieszkańcom nową formę usługi wytchnieniowej. Raz w tygodniu osoby z niepełnosprawnością w stopniu znacznym w godz. 9.00 – 15.00 będą mogły spędzić czas w małej 4-5 osobowej grupie, w komfortowym mieszkaniu, specjalnie przygotowanym pod usługi opieki wytchnieniowej na Osiedlu Piastowskim w Iławie.

Po okiem opiekuna-specjalisty osoby z niepełnosprawnością będą mogły zarówno w ciekawy sposób spędzić czas, zjeść obiad, ale i po prostu odpocząć. W tym czasie ich opiekunowie będą mieli czas na wytchnienie od codziennej opieki nad członkami swojej rodziny, czy załatwią swoje sprawy.

Ten nowy rodzaj usługi wytchnieniowej na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie będzie realizować partner – Spółdzielnia Socjalna Horyzonty z Iławy. Spółdzielnia właśnie przygotowuje wspomniane mieszkanie pod potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Mieszkanie o powierzchni 70 m2., jest zlokalizowane na parterze nowopowstałego budynku, wyposażonego w windę i pochodzi z zasobów ITBS. W centralnej, przestronnej sali mieszkania będą znajdować się miejsca przeznaczone do różnych aktywności, z dużym stołem
i wygodnymi krzesłami, aneksem kuchennym, wygospodarowana jest także wyposażona w dwie kanapy i fotel przestrzeń na relaks i wypoczynek. Mieszkanie ma także dużą łazienkę, która zabezpieczy wszelkie potrzeby oraz 2 oddzielne pokoje.

W zależności od upodobań i możliwości uczestników będą tu realizowane zajęcia manualne, rozwijające i podtrzymujące sprawność intelektualną, będzie można skorzystać z gier, czy posłuchać muzyki. Usługa będzie „krojona na miarę” potrzeb osób z niej korzystających.

Pachnący świeżością obiekt już czeka na swoich pierwszych gości. 

Całość przedsięwzięcia finansowana jest ze środków Funduszu Solidarnościowego w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023. Udział w programie jest bezpłatny.

Więcej informacji można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Iławie, u pracownika socjalnego – Anny Szubring-Kozłowskiej, tel. 89 649 97 25.

UM Iława
Print Friendly, PDF & Email