Iława: BO 2021 wstrzymany

Iława: BO 2021 wstrzymany
Fot. Pixabay

W bieżącym roku, w związku z pandemią COVID-19, prace nad Iławskim Budżetem Obywatelskim zostały wstrzymane. Realizacja dwóch wybranych przez mieszkańców w ubiegłym roku projektów została przesunięta w czasie. O terminie realizacji projektu pn. Wybieg dla Psów z Elementami Agility oraz „75 lat Jezioraka Iława” – jubileusz na Stadionie Miejskim w Iławie UM będzie informować na bieżąco.

W związku z pandemią, wpływy budżetowe miasta Iławy znacznie się obniżyły. Obecna sytuacja gospodarcza w dużym stopniu odbija się także na samorządach. Słabsza kondycja firm lokalnych to mniejsze wpływy do budżetu. Dlatego też, po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji finansowej miasta, burmistrz zdecydował, że w pierwszej kolejności ograniczone zostaną wydatki. – Od czasu wybuchu pandemii priorytetem działań miasta Iława jest ochrona miejsc pracy oraz wsparcie lokalnych przedsiębiorców, powstał Iławski Pakiet Gospodarczy, a także działania na rzecz profilaktyki, ochrony i edukacji mieszkańców – czytamy na stronie internetowej miasta.

– Informujemy jednocześnie, że w ostatnim kwartale roku 2021, jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, planowany jest powrót do pracy Zespołu do spraw IBO w celu przygotowania procedury IBO 2021/2022. Jak tylko zapadnie decyzja o wznowieniu pracy zespołu poinformujemy o tym fakcie – wyjaśnia Urząd Miasta w Iławie.

Źródło: ilawa.pl
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email