IKEA pomogła urządzić poczekalnię dla ojców w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki

IKEA pomogła urządzić poczekalnię dla ojców w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki
Fot. Centrum Zdrowia Matki Polki

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki powstała właśnie nowa Poczekalnia Bloku Porodowego. Przestrzeń pomogła urządzić firma IKEA.

– Staramy się zmieniać szpital dla naszych pacjentów – mówi prof. Iwona Maroszyńska, dyrektor Instytutu CZMP. – Dlatego bardzo się cieszę, że udało się nam stworzyć tak potrzebne miejsce. Poczekalnię, w której rodziny naszych pacjentek mogą w komfortowych warunkach oczekiwać na najważniejsze wydarzenie w ich życiu – poród dziecka.

Tysiące porodów w Centrum Zdrowia Matki Polki

Rocznie w ICZMP przychodzi na świat 4 tys. dzieci, dlatego stworzenie odpowiedniej przestrzeni dla oczekujących było koniecznością. Poczekalnia nie wygląda jednak typowo dla szpitalnych pomieszczeń. Bardziej przypomina przytulną świetlicę. Ściany obudowano płytami meblowymi. Czas spędzić można, siedząc na wygodnych siedziskach we wnękach, na kanapach i fotelach z IKEA.

Fot. Centrum Zdrowia Matki Polki

W urządzeniu Poczekalni pomogło Centrum Dystrybucyjne IKEA w Jarostach k. Piotrkowa Trybulskiego, które wspiera CZMP już od 2011 r. Pomaga w projektowaniu i aranżowaniu przestrzeni, a także remontowaniu i wyposażaniu pomieszczeń Instytutu.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email