Hubertus na finał

Hubertus na finał
Fot. nadesłane

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zapraszają na ostatni już koncert XXIV Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2021. Będzie to nietypowy finał – rozpocznie się o godzinie 16.00 wernisażem wystawy prac Alicji Król „Żuławy okiem Wiedźmy” a o godz. 17.00 -koncert, pełen niespodzianek, którego gościem będzie Zespół Muzyki Myśliwskiej „Hubertus”.

„Hubertus”, to kwintet dęty, który  powstał w listopadzie 2001 roku i właśnie obchodzi swoje 20 lecie istnienia. W 2004 roku zespół nawiązał współpracę z Kołem Łowieckim „Cyranka”  w Sztumie. W roku 2007 poszerzył swoje możliwości o ciekawe i oryginalne brzmienie na Rogach  Myśliwskich Parforce Horn  w stroju B/Es. W związku z tym nawiązuje się również współpraca z Kwidzyńskim Centrum Kultury. W tym samym roku Kapituła Odznaczeń Łowieckich Polskiego Związku Łowieckiego – nadaje Zespołowi Muzyki Myśliwskiej „Hubertus”  „Odznakę za Zasługi dla Łwiectwa” –  za propagowanie na wysokim poziomie muzyki i kultury łowieckiej na terenie kraju i za granicą. W 2008 roku zespół został współzałożycielem Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Miłośników Kultury i Tradycji Łowieckich, z którym współpracuje do dziś. Z okazji X-rocznicy istnienia zespołu – Elbląska Okręgowa Rada Łowiecka – honoruje zespół Odznaczeniem za Zasługi dla  Łowiectwa Okręgu Elbląskiego PZŁ. Zespół współpracuje również z wieloma sygnalistami na rogach naturalnych z Kwidzyna  i okolic, z którymi występuje na przeglądach muzyki myśliwskiej. Kwintet  koncertuje w Polsce i poza granicami kraju, prezentując najwyższy kunszt muzyki myśliwskiej oraz muzyki rozrywkowej. Tym samym zespół nie tylko kultywuje, ale i tworzy kulturę łowiecką z szacunkiem i troską o wielowiekową już tradycję.

W Bażantarni zespół wystąpi w składzie: Radosław Kornas – trąbka, parforce horn, pless, Marta Prądzinska – trąbka, parforce horn, pless, Patryk Wrąbel – tuba, parforcehorn, Michał Wojtyła – puzon, parforcehorn, Łukasz Tryc – saksofon tenorowy.

Tegoroczna edycja Salonu odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Prezydenta Elbląga.

Partnerami są: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Zarząd Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego. Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.

Projekt realizowany jest przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg oraz  Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Początek koncertu godz. 17:00 wstęp wolny, muszla koncertowa w Bażantarni.

Przed spektaklem, z inicjatywy aktora elbląskiego teatru Mikołaja Ostrowskiego, będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz elbląskiego Schroniska dla Zwierząt.

Print Friendly, PDF & Email