Hiszpania: Zatrzymano kobietę, która porwała synów, aby uniknąć ich zaszczepienia

Hiszpania: Zatrzymano kobietę, która porwała synów, aby uniknąć ich zaszczepienia
Fot. Pixabay

Hiszpańskie służby zatrzymały kobietę, która porwała swoich synów, aby uniknąć ich zaszczepienia przeciwko koronawirusowi. 46-letnia mieszkanka Andaluzji uciekła do Portugalii, gdzie ukrywała się przez ponad 2 miesiące.

Według dochodzenia prowadzonego przez hiszpańską żandarmerię we współpracy z portugalską policją kobieta ukryła się w gminie Aljezur, na południowo-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego.

Pomimo trwających od początku listopada poszukiwań kobiety oraz jej dzieci w wieku 12 i 14 lat zatrzymanie kobiety nastąpiło dopiero, kiedy wróciła ona na kilka dni do Sewilli.

Według hiszpańskiej żandarmerii żyjąca w separacji kobieta nie poinformowała ojca chłopców o wyjeździe do Portugalii, po czym ten zgłosił sprawę wymiarowi ścigania.

W środę sąd w Sewilli wypuścił 46-letnią kobietę z aresztu zakazując jej jednak zbliżania się do synów.

Dziennik „El Mundo”, nazywając sprawę „pierwszym w Hiszpanii porwaniem dzieci z powodu szczepień”, wskazał, że ojciec chłopców wcześniej otwarcie deklarował, iż zamierza poddać synów szczepieniu przeciwko COVID-19.

Adwokat kobiety twierdzi tymczasem, że wyjazd do Portugalii służył jedynie „ochronie synów przed ubocznymi skutkami szczepionki przeciwko COVID-19”. Wskazał, że obaj chłopcy nagrali wideo, w którym deklarują, że nie chcą poddać się szczepieniom.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)
Print Friendly, PDF & Email