Hiszpania: Ponad 30 tys. dobowych zakażeń koronawirusem, najwięcej od stycznia

Hiszpania: Ponad 30 tys. dobowych zakażeń koronawirusem, najwięcej od stycznia
Fot. Pixabay

W Hiszpanii podczas ostatniej doby zanotowano najwyższą od stycznia liczbę dziennych infekcji koronawirusem, ponad 30,5 tys. – poinformowało w środę wieczorem ministerstwo zdrowia tego kraju.

Resort sprecyzował, że piąta fala COVID-19 jest już widoczna we wszystkich regionach Hiszpanii, a na 100 tys. obywateli przypada ponad 644 przypadków zakażenia.

W sumie do środowego wieczora ministerstwo zdrowia Hiszpanii potwierdziło 4,21 mln zachorowań na COVID-19. Wskazało też na szybko rosnąca liczbę hospitalizowanych.

W środę w hiszpańskich szpitalach leczyło się z powodu infekcji koronawirusem ponad 7,2 tys. osób, czyli o 400 więcej w porównaniu z wtorkiem. Najwięcej nowych pacjentów zostało przyjętych na oddziały intensywnej terapii w Katalonii.

Z komunikatu służb medycznych Hiszpanii wynika, że pomiędzy wtorkiem a środą zmarło po infekcji koronawirusem 18 osób, a łączna liczba ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2 przekracza 81,1 tys.

Tymczasem jak wynika z szacunków międzynarodowego zespołu naukowców opublikowanych w piśmie „Lancet” w Hiszpanii wskutek zgonów spowodowanych koronawirusem osieroconych zostało od marca 2020 roku ponad 2,3 tys. dzieci.

Marcin Zatyka (PAP)
Print Friendly, PDF & Email