Hiszpania: Liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 5 mln

Hiszpania: Liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 5 mln
Fot. Pixabay

Liczba infekcji koronawirusem w Hiszpanii przekroczyła 5 mln, podało w poniedziałek ministerstwo zdrowia w Madrycie, wskazując na szybko rosnącą liczbę nowych zakażeń.

Resort zdrowia podał w wieczornym komunikacie, że w poniedziałek liczba infekcji przypadających na 100 tys. mieszkańców Hiszpanii wzrosła z poziomu 71 do 82.

Służby medyczne odnotowały, że zwiększa się też liczba zgonów. Wskazały, że o ile podczas minionego tygodnia łącznie zmarło wskutek koronawirusa 85 osób, to już w poniedziałek, czyli podczas zaledwie jednego dnia, potwierdzono 43 nowe zgony.

Z poniedziałkowego komunikatu ministerstwa zdrowia Hiszpanii wynika, że w kraju tym zmarło już na COVID-19 łącznie 87,7 tys. osób.

Władze resortu sprecyzowały, że systematycznie rośnie też liczba pacjentów zakażonych koronawirusem przebywających w szpitalach. W poniedziałek wieczorem było ich tam 2180, z czego 427 na oddziałach intensywnej terapii.

Ministerstwo przypomniało, że w piątek w hiszpańskich placówkach medycznych leczyło się po infekcji koronawirusem 1946 osób, w tym 394 na OIOM-ach.

Marcin Zatyka (PAP)
Print Friendly, PDF & Email