Hiszpania: Król Filip VI zaszczepił się przeciwko COVID-19

Hiszpania: Król Filip VI zaszczepił się przeciwko COVID-19
Fot. Pixabay

Król Hiszpanii Filip VI zaszczepił się przeciw COVID-19 – podały w poniedziałek media tego kraju. Wskazują, że monarcha czekał „cierpliwie” na rozpoczęcie szczepień w swojej grupie wiekowej, nie był szczepiony poza kolejnością, ani nie wyjeżdżał z kraju, jak jego siostry, aby przyjąć szczepionkę.

Jak poinformował dziennik „El Mundo”, szczepienie monarchy odbyło się w sobotę w madryckim ośrodku medycznym Wizink Center. Gazeta odnotowała, że dwór królewski odmawia podania informacji jaki preparat przyjął 53-letni monarcha.

– W tej chwili wszyscy dorośli członkowie rodziny królewskiej są już zaszczepieni przeciwko COVID-19. Wyjątek stanowi jedynie królowa Letycja – napisała stołeczna gazeta.

Hiszpańskie media wskazują, że Filip VI oczekiwał na swoją kolej na przyjęcie szczepionki, a jego szczepienie zbiegło się z zainaugurowanym we wspólnocie autonomicznej Madrytu procesem szczepień obywateli poniżej 60. roku życia. Odnotowują, że w całym kraju ruszyły już szczepienia osób w przedziale wiekowym 50-60 lat.

W marcu hiszpańskie media ujawniły, że były król Juan Carlos Burbon oraz jego dwie córki zaszczepili się przeciwko koronawirusowi w Abu Zabi, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ojciec obecnego monarchy przebywa tam od sierpnia 2020 roku.

Siostry Filipa VI, Elena i Cristina, podobnie jak ich ojciec, zaszczepiły się preparatem chińskiej marki Sinopharm. Szczepionkę miał im podać były królewski lekarz, który przybył do Abu Zabi z Madrytu.

Marcin Zatyka (PAP)
Print Friendly, PDF & Email