Hiszpania: 8148 nowych infekcji koronawirusa

Hiszpania: 8148 nowych infekcji koronawirusa
Fot. Pixabay

W piątek wieczorem hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby w Hiszpanii doszło do wzrostu zakażeń koronawirusem – od czwartku do piątku zanotowano ich tam 8148. W tym samym czasie służby medyczne Portugalii potwierdziły 219 nowych infekcji.

Resort zdrowia Hiszpanii wskazał w piątkowym komunikacie, że potwierdzony w ciągu ostatniej doby wzrost zakażeń jest jednym z najwyższych dobowych bilansów zanotowanych w sierpniu.

Służby medyczne sprecyzowały, że od czwartku liczba zakażeń zwiększyła się o 8148, do 386 054. W tym samym czasie 25 osób zmarło na COVID-19, a łączna liczba ofiar śmiertelnych wynosi już 28 838.

Podczas wspomnianych 24 godzin najwięcej zakażeń potwierdzono we wspólnotach autonomicznych Madrytu, w Kraju Basków oraz w Aragonii.

Z kolei w Portugalii w ciągu minionych 24 godzin zanotowano 219 nowych infekcji koronawirusem, w tym większość na terenie stołecznej aglomeracji Lizbony.

Z piątkowego oświadczenia ministerstwa zdrowia Portugalii wynika, że dotychczas w kraju zanotowano 55 211 zakażeń. Obecnie hospitalizowanych jest 321 osób, w tym 41 na oddziałach intensywnej terapii.

Według resortu zdrowia Portugalii pomiędzy czwartkiem a piątkiem liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła o cztery, do 1792.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)
Print Friendly, PDF & Email