Hartwich: Minister Dworczyk zaprosił mnie na spotkanie ws. szczepień osób z niepełnosprawnością

Hartwich: Minister Dworczyk zaprosił mnie na spotkanie ws. szczepień osób z niepełnosprawnością
Fot. Pixabay

Minister Michał Dworczyk zaprosił mnie w najbliższy piątek na spotkanie dotyczące szczepień osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów – poinformowała w środę posłanka KO Iwona Hartwich.

– Pan minister Michał Dworczyk, który wczoraj zagradzał mi drogą dostępu do szefa polskiego rządu zaprasza mnie w najbliższy piątek na spotkanie dotyczące szczepień Osób z Niepełnosprawnością i Ich Opiekunów – napisała w środę Hartwich na Facebooku. Do wpisu dołączyła pismo z zaproszeniem od szefa KPRM i zdjęciem z bukietem białych kwiatów, które wysłał jej minister.

Dworczyk napisał do posłanki, że jest mu przykro ze względu na sytuację zaistniałą we wtorek w Sejmie RP. – Proszę przyjąć zaproszenie na wideokonferencję dotyczącą możliwości szczepień osób niepełnosprawnych, która odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 12:00 – napisał minister. Dodał, że link zostanie przesłany w czwartek mejlem do biura klubu Koalicji Obywatelskiej.

Posłanka podkreśliła, że z radością przyjmuje zaproszenie od ministra, „które zwieńczył wysłanym do mnie bukietem kwiatów z przeprosinami za wczorajszą sytuację”. Zwracając się do Dworczyka wskazała, że bukiet nie jest dla niej. – Pan tymi symbolicznymi kwiatami daje nadzieję tym najsłabszym. Proszę tego nie zaniedbać, jak to ma miejsce teraz – napisała Hartwich.

Jak zaznaczyła, rozumie, iż rząd również stoi przed wyborem i podkreśliła, że żadnej z zaszczepionych grup nie odbiera pierwszeństwa. – Najbardziej boli mnie fakt, że wszystkie moje prośby pisemne, ustne i apele w mediach mieliście za nic i zostawialiście bez odpowiedzi – wskazała posłanka KO.

Zadeklarowała również, że „dopóki starczy jej sił, nie spocznie w walce o równe traktowanie Osób z Niepełnosprawnością i ich Opiekunów”. – Czekam na konkretny termin szczepień dla Nich wszystkich bez owijania w bawełnę i knucia wszelkich, nawet najmniejszych spisków politycznych i personalnych – oświadczyła Harwtich.

Do sytuacji, o której wspomniał minister doszło w Sejmie we wtorek po wcześniejszym spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z Lewicą. Po wyjściu ze spotkania posłanka KO zagrodziła drogę premierowi i szefowi KPRM. Doszło do przepychanek z SOP. Hartwich krzyczała do premiera: „Pan kłamie!”, trzymała też tablicę z napisem „Kiedy szczepieni będą niepełnosprawni?”.

Tego dnia odbyło się też spotkanie w tej sprawie posłanki wraz z Dworczykiem, po którym Hartwich w rozmowie z dziennikarzami podkreśliła, że ws. szczepień osób niepełnosprawnych pisze interpelację i zapytania do premiera Mateusza Morawieckiego, marszałek Sejmu Elżbiety Witek, ale też do ministra Dworczyka. Przyznała też, że podczas spotkania nie padły żadne ustalenia. (PAP)

Dorota Stelmaszczyk
Print Friendly, PDF & Email