H3/3. Wernisaż wystawy prac z krakowskiej ASP w muzeum

H3/3. Wernisaż wystawy prac z krakowskiej ASP w muzeum
Fot. nadesłane

W ramach tegorocznej edycji projektu REFLEKSY, odbywającej się pod hasłem „…a test for Humanity?!”, Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu zaprasza na wernisaż wystawy: „H3/3 – Pracownia wklęsłodruku ASP w Krakowie”.

Na wystawie prezentowane będą prace pedagogów i studentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, wykonane metodami druku wklęsłego. To dobra okazja, by dowiedzieć się nieco więcej o technikach graficznych, a także bliżej przyjrzeć się dokonaniom młodych, polskich twórców, z jednej z najbardziej szacownych szkół artystycznych w kraju.

Pracownia nr 3, mieszcząca się przy ulicy Szczepana Humberta 3 (stąd tytuł wystawy!), prowadzona przez prof. Henryka Ożoga oraz dr Tomasza Winiarskiego, zaprezentuje również kulisy swojej pracy, dzięki materiałom video prosto z Krakowa.

Organizatorzy serdecznie zapraszają 9 września do budynku gimnazjum Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu, gdzie o godz. 17.00 będzie można wysłuchać wykładu „Metalowe techniki graficzne pod mikroskopem”, oraz wziąć udział w prezentacji pracowni wklęsłodruku H3/3. Bezpośrednio po wykładzie, o godz. 18.00, nastąpi wernisaż wystawy.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Print Friendly, PDF & Email