Gwiazdkowe prezenty od informatyków trafiły do dzieci z łódzkiej pieczy zastępczej

Gwiazdkowe prezenty od informatyków trafiły do dzieci z łódzkiej pieczy zastępczej
Fot. UM Łódź

Laptopy, routery, doładowania internetu oraz indywidualne, spersonalizowane, świąteczne upominki trafiły właśnie do osiemnastu pełnoletnich, usamodzielniających się wychowanków łódzkiej pieczy zastępczej korzystających z mieszkań chronionych w trzech zrewitalizowanych kamienicach w centrum miasta.

Prezenty wręczyli informatycy pracujący na co dzień w łódzkim oddziale firmy Knowit Poland z siedzibą w biurowcu Nowa Fabryczna przy ul. Składowej. – W naszej firmie to już taka tradycja, że co roku w okresie przed Bożym Narodzeniem angażujemy się w wiele aktywności pomocowych – mówi Marta Pawlak, project manager w oddziale Knowit Poland w Łodzi. – W tym roku zależało nam na tym, by pomóc bardzo lokalnie.

Prezenty od Mikołajów

Każdy lokator mieszkań chronionych został poproszony o przygotowanie własnego „Listu do Mikołaja” z tym, o czym aktualnie marzy i czego potrzebuje. Na liście pojawił się m.in. opiekacz, toster, suszarka do włosów, miły w dotyku koc, a także najróżniejsze kosmetyki i słodycze. Dzisiaj życzenia te przybrały już formę konkretnych upominków.

– Nasze zadanie polegało na tym, by jedną stronę chętną do pomocy skomunikować z drugą, która z takiego wsparcia mogłaby skorzystać – mówi Elżbieta Jaszczak, zastępca dyrektora MOPS w Łodzi ds. pomocy środowiskowej. – Dzięki takiemu bezinteresownemu zaangażowaniu w mieszkaniach chronionych usamodzielniających się obecnie wychowanków łódzkiej pieczy zastępczej pojawi się z pewnością w tym roku wiele radości i uśmiechów.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email