Gubernator Nowego Jorku chce szczepień dla pracowników prywatnych firm

Gubernator Nowego Jorku chce szczepień dla pracowników prywatnych firm
Fot. Pixabay

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo poinformował w poniedziałek, że zwraca się do właścicieli prywatnych firm, aby wprowadzili w nich wymóg szczepienia na COVID-19. Zapowiedział też, że pracownicy transportu publicznego będą musieli szczepić się lub regularnie testować.

Cuomo oznajmił również, że jeśli liczba zakażeń koronawirusem nie zacznie spadać, rozważy wprowadzenie obowiązku szczepień dla pracowników domów opieki, nauczycieli i pracowników służby zdrowia.

Gubernator zdecydował też niedawno, że pracownicy administracji stanowej będą musieli się zaszczepić przeciwko COVID-19 lub przedstawiać co tydzień wyniki testów.

W stanie Nowy Jork zarządzenie o obowiązku szczepień dla urzędników stanowych i pracowników transportu publicznego będzie obowiązywać od Święta Pracy, które przypada w tym roku 6 września.

Gubernator zachęca władze lokalne w Nowym Jorku oraz kuratoria okręgów szkolnych na obszarach z wysokim wskaźnikiem zakażeń koronawirusa, by również wprowadziły taki wymóg dla swoich podwładnych. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email