Grudziądz: Żłobki i przedszkola miejskie czynne od 11 maja

Grudziądz: Żłobki i przedszkola miejskie czynne od 11 maja
Fot. Pixabay

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, po konsultacjach z dyrektorami sanepidu, Wydziału Edukacji oraz Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego podjął decyzję o wznowieniu pracy publicznych przedszkoli oraz żłobka na terenie Grudziądza od 11 maja.

Decyzją rządu przedszkola oraz żłobki mogą zostać otwarte od 6 maja. Jednocześnie Premier umożliwił organom prowadzącym, mając na względzie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom oraz pracownikom wyżej wymienionych placówek, podjęcie decyzji przesunięciu tego terminu.

Przesunięcie terminu wznowienia działalności placówek wynika z konieczności przygotowania pomieszczeń i wyposażenia zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz opracowania procedur zwiększających poziom bezpieczeństwa zarówno dzieci, jak i personelu.

W trosce o zapewnienie odpowiedniej ochrony liczba dzieci w przedszkolach i żłobku będzie czasowo ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Po wstępnych rozmowach powrót dzieci do miejskich placówek deklaruje średnio 20% rodziców. 

Należy podkreślić, że decyzja o otwarciu żłobków i przedszkoli w tym terminie była zaskakująca. Niedawno Minister Edukacji Narodowej informował, że szkoły  i placówki edukacyjne nie wznowią swojej działalności do 24 maja br.

Na władzach samorządowych spoczywa ogromna odpowiedzialność, aby przy tak dużym ryzyku epidemicznym otwarcie placówek przeprowadzić w sposób jak najbardziej odpowiedzialny.

Źródło: UM Grudziądz
Print Friendly, PDF & Email