Grudziądz: Uroczyste wręczenie Nagrody Grudziądzkiego Flisaka

Grudziądz: Uroczyste wręczenie Nagrody Grudziądzkiego Flisaka
Fot. UM Grudziądz

6 września w Teatrze odbyło się wręczenie Nagrody Grudziądzkiego Flisaka. To prestiżowe wyróżnienie otrzymał Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego. Nagrodę, która stanowi rodzaj uhonorowania grudziądzkiej lecznicy, przekazano na ręce dyrektora Szpitala Macieja Hoppe. Szpital jest pierwszym jej laureatem.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele środowiska medyków, osoby związane z kulturą oraz przedstawiciele radnych i lokalnych władz z prezydentem Maciejem Glamowskim na czele. Gościem specjalnym był ElJazz Big – Band pod dyrekcją Józefa Eliasza, który dla licznie przybyłych gości wykonał przeboje z repertuaru m.in. Franka Sinatry oraz zespołu Blues Brothers.

Nagroda Grudziądzkiego Flisaka przyznawana jest za szczególne zasługi społeczne, gospodarcze i kulturalne. Stanowi ona wyraz wdzięczności lokalnej społeczności dla wszystkich tych osób, stowarzyszeń i organizacji, które za sprawą podejmowanych działań przydały Grudziądzowi blasku, uczyniły go miejscem szczęśliwszym i piękniejszym. Przesłaniem Nagrody jest potrzeba nagłaśniania dobrych inicjatyw i pomysłów oraz godnych postaw i zachowań, co z kolei sprzyja budowaniu pozytywnych wzorców w życiu miasta i jego mieszkańców.

Tym razem Nagroda jest wyróżnieniem szczególnym także o tyle, o ile stanowi ona formę podziękowania dla personelu Regionalnego Szpitala Specjalistycznego za zaangażowanie w walkę z COVID-19. W tej nierównej czasem rozgrywce, w której stawką było ludzkie życie i zdrowie, to właśnie ludzie związani ze Szpitalem wielokrotnie stawali na pierwszej linii frontu. Ofiarność i poświęcenie przedstawicieli zawodów medycznych niejednemu z nas ocaliły życie, tak że dzisiaj wielu ma wobec służby zdrowia ogromny dług wdzięczności. To prawdziwi bohaterowie trudnego czasu pandemii. Z tej przyczyny to właśnie ich uznano za godnych wyróżnienia Nagrodą Grudziądzkiego Flisaka, a Regionalny Szpital Specjalistyczny został pierwszym jej laureatem.

– Wiem, że wiele jeszcze przed nami, ale wiem też, że z pandemii wychodzimy wzmocnieni – mówi prezydent Maciej Glamowski – wzmocnieni na dalsze działania.

UM Grudziąz
Print Friendly, PDF & Email