Grudziądz: Pozarządówki otrzymają pomoc

Grudziądzkie Organizacje Pozarządowe pomagają mieszkańcom naszego miasta na różne sposoby. Działają na rzecz sportu i kultury, zajmują się edukacją, ułatwiają zdobywanie kompetencji, pomagają chorym i potrzebującym czy umożliwiają ludziom realizację pasji i zainteresowań. W tym trudnym czasie teraz oni otrzymają pomoc.

Przez panującą epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 wiele pozarządówek musiało diametralnie zmienić swój kalendarz i zawiesić rozpoczęte lub planowane inicjatywy. Wpłynęło to na ich działalność i budżet. W ramach wsparcia prezydent Maciej Glamowski przekaże organizacjom pozarządowym, działającym na terenie naszego miasta, płyny do dezynfekcji.

– Koronawirus SARS-CoV-2 pokrzyżował plany w realizacji zadań publicznych dedykowanych mieszkańcom Grudziądza oraz naraził na nieprzewidziane koszty. Dlatego przekazuję grudziądzkim organizacjom pozarządowym środki do dezynfekcji. Dziękuję za zaangażowanie i poświęcenie na rzecz naszego miasta. Dbajmy o siebie i innych – mówi prezydent Maciej Glamowski.

Ponad 200 litrów płynu do dezynfekcji zostanie bezpłatnie rozdysponowane do grudziądzkich organizacji zajmujących się udzielaniem pomocy osobom starszym, samotnym oraz niepełnosprawnym oraz klubom sportowym zajmującym się szkoleniem dzieci i młodzieży. NGO zajmujące się zadaniami publicznymi oraz osoby pomagające w ich realizacji otrzymają pomoc, której sami udzielali podczas sytuacji epidemicznej w całej Polsce.

Natalia Granica
Biuro Prasowe i Medialne
Print Friendly, PDF & Email