Grudziądz: Czujka czadu na straży bezpieczeństwa mieszkańców

Grudziądz: Czujka czadu na straży bezpieczeństwa mieszkańców
Fot. UM Grudziądz

Urząd Miejski wraz z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej prowadzą akcję prewencyjną podnoszącą bezpieczeństwo mieszkańców Grudziądza w zakresie likwidacji zagrożenia tlenkiem węgla powodowanego przez urządzenia grzewcze. Akcja prowadzona jest pod nazwą „Czujka czadu na straży bezpieczeństwa mieszkańców Grudziądza”.

Przekazanie czujek i ich dystrybucja przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu odbywa się w sposób nieodpłatny. Liczba czujek jest ograniczona.

Celem akcji jest zmniejszenie liczby ofiar i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach i domach jednorodzinnych zlokalizowanych na terenie miasta Grudziądza, do których dochodzi w wyniku wad albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych i gazowych.

W wyniku realizacji niniejszej akcji, chętni mieszkańcy Grudziądza, którzy są narażeni na niebezpieczeństwo zatrucia czadem, będą mogli bezpłatnie zaopatrzyć się w czujkę czadu podnosząc w tym zakresie swoje bezpieczeństwo.

Udział w przedsięwzięciu przeznaczony jest dla osób pełnoletnich będących użytkownikami, właścicielami bądź zarządcami mieszkań i domów jednorodzinnych oraz mających możliwość udowodnienia tego faktu, pod warunkiem spełnienia poniższych wymogów:
– lokalizacja przedmiotowego mieszkania lub domu jednorodzinnego w obszarze miasta Grudziądz,
– posiadanie przynajmniej jednego z następujących urządzeń: piec kaflowy, piec gazowy, gazowy podgrzewacz wody, kominek lub inne źródło mogące emitować tlenek węgla, wraz z aktualnym przeglądem (i możliwością okazania).

Chęć udziału w projekcie „Czujka czadu na straży bezpieczeństwa mieszkańców Grudziądza” należy zgłaszać poprzez sekretariat Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu – tel. 56 45 06 633, 47 75 12 410, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30.

Print Friendly, PDF & Email