Grecja: Nowe restrykcje na Mikonos. Godzina policyjna i zakaz muzyki w barach

Grecja: Nowe restrykcje na Mikonos. Godzina policyjna i zakaz muzyki w barach
Fot. Pixabay

Zakaz odtwarzania i grania muzyki w barach i restauracjach oraz godzina policyjna między 1:00 a 6:00 w nocy to nowe ograniczenia, które będą obowiązywać do 26 lipca na greckiej wyspie Mikonos z powodu wzrostu wykrywanych tam infekcji koronawirusem – poinformował w sobotę rząd Grecji.

Liczba aktywnych zakażeń na wyspie wzrosła w ciągu tygodnia czterokrotnie i przekroczyła 300 – ostrzegł wiceminister obrony cywilnej Nikos Hardalias. Przypomniał, że w całej Grecji za organizowanie prywatnych zgromadzeń z udziałem więcej niż 20 osób nadal grozi do 200 tys. euro grzywny.

– Wzywam mieszkańców, gości i pracowników na naszej pięknej wyspie do ścisłego stosowania się do tych środków ostrożności (…) byśmy mogli szybko ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, a Mikonos mogła wrócić do normalności – zaapelował wiceminister.

Mikonos to jedno z najpopularniejszych wśród turystów miejsc w Grecji. W sezonie wyspa przyciąga ponad milion urlopowiczów, w tym wielu celebrytów. Mikonos jest znana nie tylko z malowniczych plaż, ale również z imprez i bogatego życia nocnego – przypomina agencja AFP.

W ciągu ostatnich tygodni liczba infekcji SARS-CoV-2 w Grecji znacząco wzrosła. By opanować epidemię, wprowadzono obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla pracowników medycznych i personelu domów opieki. Wstęp do wielu miejsc wewnątrz budynków, np. restauracji, barów czy kin, jest od piątku możliwy tylko za okazaniem zaświadczenia o szczepieniu lub negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, nie starszego niż sprzed trzech dni. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email