Gorzów Wlkp.: Zbiórka zakończona sukcesem. Magazyn hospicjum już pełny

Gorzów Wlkp.: Zbiórka zakończona sukcesem. Magazyn hospicjum już pełny
Fot. Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Gorzowscy policjanci zakończyli zbiórkę na rzecz hospicjum. Akcja spotkała się z dużym odzewem nie tylko wśród mundurowych i pracowników, ale także szkół i przedszkoli. Rzeczy niezbędne do codziennego funkcjonowania trafiły już do hospicjum. Funkcjonariusze dziękują wszystkim zaangażowanym i liczą, że kolejne edycje spotkają się z jeszcze większym odzewem.

Na początku maja gorzowska policjantka, starszy aspirant Agata Kądziołka, zorganizowała zbiórkę dla hospicjum. Od pracowników dowiedziała się, jakie produkty są najbardziej potrzebne. Ta sama policjantka koordynowała akcję w 2021 roku. Teraz także nie brakowało osób, które chciały pomóc. Policjanci, pracownicy komendy wojewódzkiej i miejskiej, przedszkola i szkoły z Gorzowa i okolic. W działania zaangażowało się wiele osób.

– Słowa podziękowania należą się osobom, które przez cały czas gorąco namawiały do zbiórki, pokazując jednocześnie dzieciom i młodzieży jak ważna jest pomoc innym.

Akcja spotkała się z dużym odzewem. Zebrane dary trzeba było transportować busem. Funkcjonariusze w ostatni dzień maja odwiedzili hospicjum i przekazali produkty. Policjanci trafili w odpowiedni czas, bo okazało się, że zebrane dwa lata temu produkty niemal w całości zostały już wykorzystane. Teraz, dzięki policjantom, pracownikom, mieszkańcom Gorzowa i okolic, dzieciom i ich rodzicom, magazyn hospicjum został ponownie zapełniony. Starszy Aspirant Agata Kądziołka już myśli o kolejnych zbiórkach. Wie, że taka akcja jest dla pracowników i podopiecznych hospicjum dużą pomocą.

W akcję zaangażowali się:

  • funkcjonariusze i pracownicy cywilni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim;
  • Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim;
  • Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi imienia Bohaterów Westerplatte w Gorzowie Wielkopolskim;
  • Prywatna Szkoła Podstawowa o Profilu Artystycznym w Gorzowie Wlkp.;
  • Szkoła Podstawowa imienia Polskich Olimpijczyków w Baczynie;
  • Przedszkole w Baczynie;
  • Przedszkole w Lubiszynie;
  • Szkoła Podstawowa numer 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Sportowymi imienia Arkadego Fiedlera w Gorzowie Wielkopolskim;
  • Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wielkopolskim.
komisarz Grzegorz Jaroszewicz
Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim
Print Friendly, PDF & Email