Gmina Czersk: Kolorowe książeczki dla dzieci z Ukrainy w Bibliotece Publicznej

Gmina Czersk: Kolorowe książeczki dla dzieci z Ukrainy w Bibliotece Publicznej
Mat. prasowe

GCK Biblioteka Publiczna w Czersku zaprasza dzieci z Ukrainy mieszkające w naszej gminie do biblioteki. Mamy dla Was piękne kolorowe książeczki w języku ukraińskim, które otrzymaliśmy dzięki Fundacji Edukacji dla Demokracji w ramach projektu „Inna Bajka”. Dziękujemy.

Zapraszamy wszystkie dzieci z Ukrainy mieszkające na terenie naszej gminy. Możecie wypożyczać i korzystać z naszego księgozbioru. Znajdziecie tutaj książki dla najmłodszych, ale również i dla starszych dzieci. W tym momencie dysponujemy kilkunastoma tytułami dla dzieci w wieku 3-8 lat oraz tytułami dla dzieci w wieku 9-12 lat. Zachęcamy do wypożyczania książek w języku ukraińskim oraz w języku polskim.

Książeczki zostały wydrukowane w ramach projektu „Inna Bajka”. Inicjatorem akcji jest Ukraiński Instytut Książki, Fundacja Edukacja dla Demokracji jest jednym z partnerów w Polsce, Pracownia Wydawnicza oraz Yellow Piont Publications wspierają Fundację w kwestiach druku i kontaktu z drukarniami, natomiast finansowego wsparcia udzielili: Fundacja Kościuszkowska w Nowym Jorku, Federacja Europejskich Wydawców, Ukrainian National Women’s League of America, fundacja otrzymała także darowizny od osób indywidualnych.  

Dziękujemy za piękną inicjatywę i pomoc przy jej realizacji. Nasza biblioteka wzbogaciła się o 61 pozycji w języku ukraińskim adresowanych dla najmłodszych dzieci z Ukrainy. Dziękujemy za nieodpłatne przekazanie pakietu kolorowych książeczek naszej bibliotece. 

Mat. GCK Biblioteka Publiczna w Czersku.

czersk.pl
Print Friendly, PDF & Email