Gliwice: Wstrzymane przyjęcia na oddział pediatryczny po wykryciu koronawirusa u dwóch osób z personelu szpitala

Gliwice: Wstrzymane przyjęcia na oddział pediatryczny po wykryciu koronawirusa u dwóch osób z personelu szpitala
Fot. Pixabay

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach do odwołania wstrzymał przyjęcia małych pacjentów na oddział pediatrii po tym, jak u dwóch osób – przedstawicieli personelu medycznego tego oddziału – badania potwierdziły zakażenie koronawirusem – podali w czwartek przedstawiciele placówki.

W ocenie dyrekcji szpitala, zagrożenie, że zakażone zostały także inne osoby jest znikome.

Dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach podkreśliła, że reżim sanitarny na oddziale pediatrii był i jest przestrzegany w sposób restrykcyjny – personel medyczny pracuje w pełnym zabezpieczeniu w środki ochrony indywidualnej: maseczki najwyższej klasy FFP3, przyłbice, czepki, fartuchy barierowe oraz rękawice.

– Wszystko wskazuje na to, że prawdopodobieństwo przeniesienia zakażenia na inne osoby jest znikome – zaznaczyła lekarka.

Na oddziale pediatrii przebywało dziesięcioro małych pacjentów wraz z opiekunami. Dzieci, u których proces diagnostyczno-terapeutyczny został zakończony, będą wypisane do domu i objęte opieką sanepidu.

Przedstawiciele stacji sanitarno-epidemiologicznej rozważą, czy ewentualna kwarantanna będzie konieczna i skontaktuje się bezpośrednio z opiekunami dzieci. W tej chwili żadne dziecko ani opiekun nie wykazują objawów zakażenia – przekazała rzeczniczka szpitala Anna Ginał.

Ze względów bezpieczeństwa, wymazy w kierunku SARS-CoV-2, zostały pobrane od wszystkich pacjentów, opiekunów oraz personelu.

Według ostatnich, podanych w środę danych sanepidu w woj. śląskim, gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń, koronawirusa wykryto u ponad 19 tys. osób, z których 449 zmarło. Ponad 85 proc. wszystkich zakażonych wyzdrowiało. (PAP)

Krzysztof Konopka
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email