Gimnastyka dla seniora online z Gdańskim Ośrodkiem Sportu

Gimnastyka dla seniora online z Gdańskim Ośrodkiem Sportu
Fot. Pixabay

Gimnastyka dla seniora to zajęcia online przygotowane przez Gdański Ośrodek Sportu w cyklu „Aktywuj się w Gdańsku”. Zajęcia prowadzi Łukasz Marszałkowski. Emisja najbliższego odcinka w środę, 2 lutego, o godz. 9:00. Czas trwania około 60 minut. Przydadzą się mata i woda.

„Aktywuj się w Gdańsku” to cykl bezpłatnych aktywności sportowo-rekreacyjnych przygotowanych przez Gdański Ośrodek Sportu dla mieszkańców naszego miasta. Cykl od kilku lat cieszy się sporą popularnością. Pierwotnie zajęcia odbywały się w miejskich obiektach lub plenerze, np. na plaży czy w Parku im. R. Reagana. W dobie pandemii zostały przeniesione także do internetu.

Gdański Ośrodek Sportu przygotował kolejne odcinki filmów wideo, które były emitowane na specjalnym kanale na Facebooku GOS a teraz można je oglądać na www.gdansk.pl.

W środę, 2 lutego, gimnastyka dla seniora – emisja na gdansk.pl o godz. 9:00.

Gimnastyka dla seniora to zajęcia o średnim stopniu intensywności, skierowane głównie do osób w wieku 50+. Obejmują trening zdrowotny z elementami pilatesu, jogi, tai chi, aerobiku, gimnastyki ogólnorozwojowej i relaksacji. Duży nacisk położony jest na ćwiczenia lecznicze i przeciwbólowe. Zadaniem zajęć jest redukcja bólu poprzez wzmacnianie mięśni wokół kręgosłupa i wszystkich stawów.

Zajęcia prowadzi Łukasz Marszałkowski – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, specjalista z zakresu żywienia i suplementacji, trener lekkiej atletyki, instruktor nordic walking i kinezygerontoprofilaktyki.

Film z zajęciami po premierowej emisji będzie dostępny na gdansk.pl przez kolejny tydzień, aż do premiery następnego odcinka.

W niedzielę, 6 lutego, Gdańsk zaprasza na fitness dla kobiet (godz. 18:00) a dzień później – w poniedziałek, 7 lutego – na zajęcia jogi (także godz. 18.00).

oprac. WG / UM Gdańsk
Print Friendly, PDF & Email