Genialna przyszłość. Świadomi rodzice, szczęśliwe dzieci

Genialna przyszłość. Świadomi rodzice, szczęśliwe dzieci
Fot. Adminstrator

Do 5 września 2011 trwa rekrutacja rodziców i maluchów. Do twórczej zabawy i wspólnego rozwoju zaprasza Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych oraz Centrum Opieki „Mały Geniusz”. Niebanalne pomysły, innowacyjne działania i szansa na zdobycie bezcennych doświadczeń to oferta skierowana do elbląskich rodziców i ich pociech. Warsztaty z komunikacji, rodzinne zajęcia edukacyjne, spotkania z najlepszymi specjalistami i instruktorami – to tylko część oferty projektu „Genialna Przyszłość”.

To oferta dla rodziców i ich pociech w wieku 1-6 lat. Aby z niej skorzystać, należy wysłać zgłoszenie do 5 września 2011 (na adres sir@sir.elblag.pl) oraz wypełnić przesłany przez realizatorów formularz rekrutacyjny. Ilość miejsc w projekcie ograniczona, zaś o udziale nie decyduje kolejność zgłoszeń. A oto, co czeka uczestników.

RODZIC + DZIECKO, czyli rodzinne zajęcia edukacyjne
To pasjonujące warsztaty dla małych i dużych. Dzieci w serdecznej i przyjaznej atmosferze uczą się ekspresji twórczej, z pomocą instruktorów poznają otaczającą ich rzeczywistość i rozwijają swoje zdolności. Rodzice będą mieli okazję przekonać się, jak w prosty i ciekawy sposób przetwarzać całą niespożytą energię maluchów, zaspokajając ich naturalną potrzebę zdobywania wiedzy.

JĘZYK = SUKCES, czyli warsztaty komunikacji dorosłych z dziećmi

Akceptowanie uczuć drugiego człowieka to klucz do udanej komunikacji. Sztuka porozumiewania się polega na: słuchaniu, ekspresji słownej i wspólnym rozwiązywaniu problemów. Od tych umiejętności zależy skuteczne rodzicielstwo. Od skuteczności naszego języka zależy sukces naszego wspólnego działania na co dzień.

CZAS – PIENIĄDZE, czyli rodzicielski Bank Czasu

Bank Czasu to miejsce spotkań rodziców oparte na wymianie cennych minut, umiejętności czy doświadczeń. To miejsce wspólnych aktywności i wypoczynku. Spotkania rodziców pozwolą wymieniać się wątpliwościami i pomysłami, wspierać w procesach wychowania, a przede wszystkim umożliwiają współdziałanie, rozwój i nawiązywanie nowych znajomości.

LUDZIE / WIEDZA, czyli spotkania ze specjalistami, kurs pierwszej pomocy
Wychowanie dziecka to czas radości i zachwytu, ale także czas, w którym rodzi się wiele pytań i wątpliwości. Możliwość bezpośredniego spotkania ze specjalistami pozwoli rodzicom uzyskać informacje na temat prawidłowego rozwoju dziecka, zapoznać się z różnymi formami profilaktyki, rozwiać mity natury medycznej. W kameralnej atmosferze rodzice znajdą przestrzeń na dyskusje z praktykami i ekspertami.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych we współpracy z Centrum Opieki „Mały Geniusz”, które nie tylko użycza swoich pomieszczeń, ale również wspiera wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.  Anna Łebek-Obrycka Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 7279

Print Friendly, PDF & Email