Gdyńskie plaże dla wszystkich

Gdyńskie plaże dla wszystkich
Fot. gdyniasport.pl

Lipiec to trwający w najlepsze sezon kąpielowy. W Gdyni z ochłody w Bałtyku można korzystać na kilku strzeżonych kąpieliskach, ale to nie wszystko – morskiej kąpieli mogą spróbować też osoby z niepełnosprawnościami.

Środek lata to dobra okazja, by przypomnieć, że w Gdyni razem z setkami turystów z uroków wypoczynku nad morzem mogą też skorzystać wszystkie osoby z niepełnosprawnościami. Z udogodnień, które pozwalają m.in. na kąpiel w Bałtyku można korzystać na plaży Gdynia Śródmieście i Gdynia Orłowo.

Osoby z niepełnosprawnościami mogą skorzystać z wózka kąpielowego, który umożliwia transport po piasku oraz bezpośredni kontakt z morską wodą. Tzw. amfibia jest dostępna na plaży Gdynia Śródmieście, a chęć skorzystania z niej należy zgłosić starszemu ratownikowi w godzinach 9:30-10:30 (nr telefonu: 785-174-737). Przed przybyciem na plażę warto upewnić się, że w danym dniu nie występują okoliczności uniemożliwiające skorzystanie z wózka kąpielowego.

Co więcej, na plaży w Śródmieściu znajdują się też dwie drewniane kładki. Pierwsza pozwala na dostanie się do placu zabaw i do mariny, natomiast druga pozwala na zejście z bulwaru przy Pomniku Rybek i podziwianie morza z bliższej niż betonowy falochron perspektywy.

Podobne udogodnienie znajduje się również w Orłowie. Tamtejsza 33-metrowa kładka służy niepełnosprawnym przez cały rok.

Źródło: gdynia.pl
Fot. gdyniasport.pl
Print Friendly, PDF & Email