Gdynia: Zostań wolontariuszem osób z niepełnosprawnościami

Gdynia: Zostań wolontariuszem osób z niepełnosprawnościami
Fot. Adminstrator

Centrum Współpracy Młodzieży po raz kolejny już realizuje projekt „Wolontariusz Osoby Niepełnosprawnej”, w ramach którego wolontariusze będą pomagać osobom z niepełnosprawnościami w prowadzeniu samodzielnego i aktywnego życia. Rozpoczął się nabór uczestników i wolontariuszy.

– Uczestnicy będą mogli skorzystać ze wsparcia wolontariuszy zarówno w zakresie codziennych czynności takich, jak zrobienie zakupów, wyjście do lekarza czy załatwienie spraw urzędowych, jak również przy podejmowaniu dodatkowych aktywności służących ich samorozwojowi. Może to być wspólne wyjście na koncert, poznanie ciekawych miejsc w Trójmieście albo pójście na spacer czy rozmowa. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb uczestników – mówi Małgorzata Niedziela z Centrum Współpracy Młodzieży.

– Niektóre osoby niepełnosprawne nie mają możliwości, by samodzielnie wychodzić z domu. Wolontariusz jest osobą, która spędzi z nami czas albo pozwoli nam załatwić różne sprawy. Jest to dla nas wielka pomoc – mówi Marzena Migalska, uczestniczka projektu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 19 września przez stronę internetową Centrum Współpracy Młodzieży. Osoba chcąca zostać wolontariuszem musi wypełnić krótki formularz, natomiast uczestnik może skontaktować się z Centrum Współpracy Młodzieży telefonicznie lub mailowo.

Wszystkie osoby zaangażowane w projekt będą miały możliwość bliższego poznania się podczas grupowych spotkań integracyjnych. Dodatkowo, wolontariusze wezmą udział w serii szkoleń i spotkań przygotowujących ich do pracy z osobami niepełnosprawnymi. Dla wszystkich zaangażowanych będzie to możliwość do nawiązania nowych, ciekawych znajomości z osobami o różnym stopniu sprawności fizycznej.

Projekt dofinansowano ze środków PFRON będących w dyspozycji Powiatu Gdynia oraz przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: cwm.org.pl.

Marta Jaszczerska-Zawadzka / gdynia.pl
Źródło: gdynia.pl
Print Friendly, PDF & Email