Gdynia: Zostań biegowym Mikołajem i pomóż hospicjum

Gdynia: Zostań biegowym Mikołajem i pomóż hospicjum
Fot. Adminstrator

7 grudnia organizatorzy zapraszają miłośników biegania do wzięcia udziału w mikołajkowej odsłonie Cyklicznego Biegu Śledzia. Podczas zmagań na 10 km trasie po bulwarze Nadmorskim w Gdyni, w punkcie startu i mety zbierane będą datki „do puszki” na rzecz podopiecznych Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni. Start zawodów tradycyjnie w środę o godz. 19:30.

– Świąteczny czas szczególnie otwiera nasze serca na drugiego człowieka. Zwalniamy, dostrzegamy świat wokół nas i mamy większość wrażliwość na niedole innych. Biegacze zawsze wspierali gdyńskie hospicjum, nie inaczej będzie w tym roku. Liczymy na aktywny udział środowiska biegowego z Trójmiasta i okolic, zapraszamy wszystkich 7 grudnia na bulwar Nadmorski – mówią Mirosława Augustyniak i Wojciech Czaykowski, organizatorzy Cyklicznego Biegu Śledzia.

Miłośników biegania na Cykliczny Bieg Śledzia organizatorzy zapraszają w każdą środę, bez względu na pogodę na godz. 19.30, start zlokalizowany jest w alei Topolowej, przy wiacie rowerowej obok restauracji Cafe Del Mar, przy wejściu na plażę miejską. 

Bieg rozgrywany jest na dystansie 10 km, po bulwarze Nadmorskim, udział jest bezpłatny. 

7 grudnia w ramach mikołajkowej i charytatywnej edycji zawodów uczestnicy będą mogli podarować symboliczną cegiełkę do hospicyjnej puszki, będzie to już kolejna akcja wsparcia dla podopiecznych gdyńskiej placówki. Uczestników organizatorzy zachęcają także do przybycia parę minut wcześniej w celu wpisania się na listę startową. 

Mat.prasowe organizatoa CBŚ

Biegaczy, którzy tego dnia nie mogą wziąć udziału w biegu stacjonarnym, zachęcamy do udziału w biegu wirtualnym i wpłaceniu cegiełki na konto Hospicjum św. Wawrzyńca – tytułem wpłaty „Mikołajkowy bieg charytatywny – CBŚ”. Szczegóły w wydarzeniu na fb organizatora.

– Środowisko biegowe po raz kolejny okazuje wielkie serce dla potrzebujących. Pomaganie przez bieganie to także ważny aspekt w sportowej rywalizacji, który wspieramy i spotykamy podczas zmagań na trasach gdyńskich biegów, parkrunie czy właśnie corocznym charytatywnym mikołajkowym Cyklicznym Biegu Śledzia. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że aktywność sportowa przekuwa się w czynienie dobra – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Przypomnijmy, że Cykliczny Bieg Śledzia to inicjatywa, której historia rozpoczęła się 29 września 2016 r. Pierwotnie wydarzenie odbywało się w czwartki, jednak od 2017 roku, narodziła się nowa tradycja organizowania Biegu Śledzia w środy.

Dla zachowania historycznego oraz humorystycznego skrótu (CBŚ), nazwa Czwartkowy Bieg Śledzia zmieniona została na Cykliczny Bieg Śledzia. Organizatorom zależało na pozostaniu przy dawnym skrócie, a w nazwie nie mogło zabraknąć śledzi, symbolu Gdyni i żartobliwej nazwy mieszkańców naszego miasta, ponadto w trakcie biegu zawodnicy mijają pomnik gdyńskich śledzi aż sześciokrotnie.  

Cotygodniowe zawody stały się przede wszystkim świetną okazją do wspólnych spotkań, integracji z nutką współzawodnictwa, a przede wszystkim czasem dobrej aktywnej zabawy na świeżym powietrzu.

Print Friendly, PDF & Email