Gdynia: Zaszczep się w mobilnym punkcie szczepień

Gdynia: Zaszczep się w mobilnym punkcie szczepień
Fot. gdynia.pl

Pierwszym punktem szczepień powszechnych w Gdyni, który uruchomił samorząd, jest ten usytuowany w hali Gdynia Arena (ul. Kazimierza Górskiego 8). Zaszczepić się tutaj będzie można tylko do 16 lipca. Potem działalność punktu kontynuowana będzie w formie mobilnej.

Najgorsze za nami, a dzięki solidarności i dobrej organizacji przeprowadzenie akcji szczepień w mieście było sprawne i dało niebagatelny wynik: od momentu utworzenia w Gdyni powszczechnych punktów szczepień, skorzystało z nich blisko 50 000 mieszkańców. Działalność punktu szczepień powszechnych w Gdynia Arenie zmieni charakter, a jego zespół zasili załogę szczepiennego busu, który będzie oferował w trybie mobilnym szczepieniach w poszczególnych dzielnicach Gdyni.

– W pierwszym możliwym terminie w Gdyni uruchomiliśmy punkty szczepień powszechnych. To punkty, które były organizowane przez nas jako samorząd miasta. Udało nam się w ciągu minionych dwóch miesięcy, dzięki bardzo dobrej współpracy ze Szpitalami Pomorskimi oraz Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, zaszczepić blisko 50 000 osób. Stworzyliśmy różne punkty. Były to: punkt działający przy Gdynia Arenie, punkt samochodowy oraz właśnie przy UCMMiT. Dziś, patrząc na zainteresowanie tymi punktami, podjęliśmy decyzję, że przede wszystkim utrzymujemy działalność UCMMiT-u dla tych wszystkich osób, które mogą przyjechać i na miejscu skorzystać ze szczepienia. Natomiast zespół, który pracował w Gdynia Arenie, będzie zespołem nieco bardziej mobilnym. To zespół, który w ramach działalności mobilnego autobusu ze szczepieniami odwiedzi różne części Gdyni i będziemy starali się dotrzeć do tych wszystkich mieszkańców, dla których było to utrudnienie, żeby dojechać do Gdynia Areny lub UCMMiT-u. Dotrzeć możliwie jak najbliżej, czyli właśnie w dzielnicach.W najbliższych dniach będziemy informować dokładnie, w jakich miejscach będzie stacjonował autobus z zespołem szczepiennym.Każda osoba, która ma możliwość skorzystania ze szczepienia w ramach tej działalności autobusu, właśnie z takiej oferty będzie mogła skorzystać. – wyjaśnia Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Ostatnie szczepienia w hali przy ul. Kazimierza Górskiego zostaną wykonane 16 lipca, a następnego dnia odbędzie się tam event zdrowotny.

22 lipca kończy pracę znany i lubiany punkt drive-thru. Skorzystanie z punktu, który znajduje się na parkingu pomiędzy Gdynia Areną a Centrum Riviera i pracuje w godz. 8.00-14.00, to jedna z najwygodniejszych form zaszczepienia się.

Jedynie działalność w punkcie szczepień zlokalizowanym w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej (ul. Powstania Styczniowego 9B) zostanie utrzymana do połowy sierpnia. Punkt ten działa w godzinach popołudniowych i dlatego jest dobrym rozwiązaniem dla osób pracujących. Można się tu zaszczepić od poniedziałku do piątku w godz. 14.30-20.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do godz. 13.30. 

Partnerami medycznymi w gdyńskich punktach szczepień powszechnych są Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. oraz Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej.

Oprócz punktów szczepień powszechnych zorganizowanych przez samorząd na terenie Gdyni działa 37 punktów szczepień w placówkach medycznych. Ich lista dostępna jest w zakładce #GDYNIASIESZCZEPI na stronie gdynia.pl

Print Friendly, PDF & Email