Gdynia: Zarząd Szpitali Pomorskich dementuje pogłoski

Gdynia: Zarząd Szpitali Pomorskich dementuje pogłoski
Fot. Pixabay

Zarząd Szpitali Pomorskich w związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi działalności Oddziału Chirurgii Dziecięcej w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni, wydał specjalny komunikat. Nieprawdziwa informacja pojawiła się ostatnio w mediach społecznościowych.

Zarząd Szpitali Pomorskich dementuje informację, która ostatnio dotarła do mieszkańców Gdyni za pośrednictwem mediów społecznościowych i dotyczyła mających nastąpić zmian w zakresie organizacji udzielania świadczeń medycznych na Oddziale Chirurgii Dziecięcej w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.

Zarząd Szpitali Pomorskich w wydanym komunikacie zapewnia, że najmłodsi mieszkańcy Gdyni nadal będą mieli dostęp do całodobowej – w tym w niedziele i w święta – opieki w zakresie zaopatrzenia medycznego dzieci do 18. roku życia, wymagających interwencji chirurgicznej w ramach funkcjonującego Oddziału Chirurgii Dziecięcej w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.

Ponadto już za kilka miesięcy (pod koniec tego roku) na IV piętrze Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni powstanie nowoczesny Gdyński Ośrodek Pediatrii. To odpowiedź na potrzebę posiadania na tym terenie oddziału o podwyższonym standardzie, który służyć będzie najmłodszym mieszkańcom miasta i okolic. Wartość inwestycji to 4,85 mln zł.

W tej chwili oddziały dziecięce są zlokalizowane w Gdyni w dwóch miejscach: w Szpitalu Morskim im. PCK w Redłowie oraz Szpitalu św. Wincentego a Paulo.

Dodatkowo jesienią 2021 na obszarze obecnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni zaplanowano adaptację pomieszczeń na potrzeby Izby Pediatryczno-Chirurgicznej, gdzie przyjmować będą specjaliści pediatrii i chirurgii dziecięcej.

Całe oświadczenie znajduje się TUTAJ

Źródło: Szpitale Pomorskie
Print Friendly, PDF & Email