Gdynia: Zakończenie roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Gdynia: Zakończenie roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Fot. mat. prasowe

Wakacje za pasem! Studenci gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku akademickiego. W tym roku utworzono 60 grup studentów, którzy brali udział w 32 różnych wykładach. 

Tegoroczny rok akademicki na Gdyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku był wyjątkowy. Z uwagi na poluzowanie pandemicznych obostrzeń studenci w końcu mogli ponowie zasiąść w salach wykładowych i osobiście spotkać się z prowadzącymi zajęcia wykładowcami.

– Ostatnie lata są dla nas szczególnie trudne, pandemia, a teraz wojna w Ukrainie mogą nam zabierać poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też chciałbym życzyć Państwu, żeby te wakacje obfitowały w spokój i budowanie wzajemnych relacji. Chciałbym także podziękować, że wyznaczacie pewne standardy dla młodszych mieszkańców i pokazujecie im, że z życia trzeba korzystać – mówił podczas zakończenia roku akademickiego Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

– Ta potrzeba zwykłego, codziennego kontaktu z drugim człowiekiem była bardzo widoczna w trakcie pandemii, dlatego cieszymy się, że ten rok był dla nas łaskawy i umożliwił nam ponowne stacjonarne otwarcie się na studentów – wyjaśnia Bożena Zglińska, dyrektor Centrum Aktywności Seniora.  Podczas oficjalnego przemówienia dyrektor CAS zwróciła uwagę na to, że to studentki i studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku mają duży wpływ na kształtowanie siatki zajęć. – Myślę, że każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. A wszystko to dzięki ankietom, które przeprowadzamy pod koniec każdego roku, dzięki opinii studentów, możemy dopasować tematy wykładów do zmieniających się potrzeb.

W trakcie letniego semestru studenci mogli wybierać interesujące ich wykłady z bogatej siatki zajęć, również tych sportowych, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Z pięciu rodzajów aktywności fizycznych korzystało dwanaście grup studentów.

– Oprócz zajęć typowo teoretycznych i nakierowanych na rozwijanie zainteresowań i pasji naszych studentów, zadbaliśmy również o zajęcia fizyczne. Po pandemii, podczas której większość seniorek i seniorów starała się nie wychodzić z domów, widać było ogólny spadek ich kondycji fizycznej. Nie każdy bowiem chciał, czy miał możliwość wykonywania ćwiczeń fizyczny w domowym zaciszu – wyjaśniała Bożena Zglińska.

Warto także podkreślić, że w tym roku utworzono 60 grup studentów, którzy brali udział w 32 różnych wykładach. Przygotowano także zajęcia pozauniwersyteckie w 18 różnych obszarach tematycznych. Warsztaty cieszyły się sporym zainteresowaniem, udział w nich wzięło 25 grup seniorów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także facebookowa grupa seniorplus.gdynia.pl, która zanotowała ponad 73 tysiące wejść.
Zakończenie roku akademickiego uświetniły występy studentów Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Print Friendly, PDF & Email