Gdynia: Zajrzyj do „Ogrodu Świateł” w Kolibkach

Gdynia: Zajrzyj do „Ogrodu Świateł” w Kolibkach
Fot. Kamil Złoch

Szukasz sposobu na ciekawe spędzenie wolnego czasu? Warto wybrać się do gdyńskiego parku Kolibki, bo właśnie tam – od piątku 28 października aż do 26 lutego – działa „Ogród Świateł”. W motywach dobrze znanych ze słynnej „Alicji w Krainie Czarów” świetlne dekoracje i multimedialne instalacje przeprowadzą najmłodszych i dorosłych przez wciągający, bajkowy świat.

Tej jesieni i zimy bawimy się wśród świetlnych instalacji w „Ogrodzie Świateł”! Od piątkowego popołudnia, 28 października po raz pierwszy w Gdyni wystartowała przestrzeń pełna iluminacji, którą będzie można odwiedzać przez cały okres jesienny i świąteczny, a także w czasie po świętach.

Bajkowy klimat z „Alicji w Krainie Czarów”

Na części terenu parku Kolibki stanęła cała wystawa plenerowa, która za pomocą dekoracyjnego oświetlenia przenosi spacerowiczów do świata „Alicji w Krainie Czarów” – organizatorzy wykorzystali motywy ze słynnej bajki, stąd po drodze wejdziemy m.in. do króliczej nory czy przyjrzymy się domkowi z kart. To prawdziwy raj dla wyobraźni, przygotowany z myślą o najmłodszych, ale i dorośli mogą obudzić w tym miejscu swoją dziecięcą fantazję.

Lampiony, tunele świetlne i multimedialne oświetlenie połączono też ze specjalną aplikacją na smartfony, która pozwoli odwiedzającym mocniej zaangażować się w historię bajkowego świata. Wystarczy trzymać się ścieżki, czytać wskazówki na specjalnych tablicach i sprostać wyzwaniom, które pojawią się na ekranie.

– Stworzyliśmy tutaj całą historię opartą na bajce „Alicja w Krainie Czarów”, którą opowiadamy przy pomocy świetlnych lampionów. Prócz tego, wokół tych lampionów, ustroiliśmy drzewa, ustroiliśmy ponad 60 drzew, oprócz tego znajdziemy też tunele multimedialne, pokaz laserowy oraz multimedialną choinkę, która świeci przy pomocy 42 tysięcy świetlnych diód – mówi Kamil Łaszcz, marketing manager firmy Wonderful Lighting.

„Ogród Świateł” to projekt gdyńskiej fimy Wonderful Lighting. Do tej pory podobne instalacje sprawdziły się już w innych polskich miastach (m.in. Kraków, Warszawa czy Chorzów), teraz pora na Gdynię i Trójmiasto. Skąd wziął się pomysł? Organizatorzy postanowili wykorzystać możliwości branży, w której na co dzień prowadzą swoją działalność i zaprezentować najciekawsze produkty oraz śmiałe koncepcje.

– Jesteśmy firmą, która współpracuje z amerykańskim dostawcą dekoracji świątecznych, dekoracji świetlnych. Mieliśmy mnóstwo możliwości, które mogliśmy wykorzystać, natomiast nie wszyscy nasi klienci z nich korzystali, dlatego jako firma sami stworzyliśmy ogród, który pokazuje tak naprawdę największy, aktualny trend w branży oświetlenia świątecznego. Tutaj możemy znaleźć największe nowinki, najbardziej spektakularne świetlne i multimedialne atrakcje – dodaje Kamil Łaszcz.

Informacje organizacyjne

Jak zobaczyć „Ogród Świateł” na własne oczy? Atrakcja znajduje się na terenie Parku Kolibki, w pobliżu centrum handlowego Klif. Pierwsi odwiedzający przyjrzeli się iluminacjom już w piątek, 29 października i od tego dnia, aż do 26 lutego, plenerową wystawę będzie można odwiedzać codziennie. Zawsze po zmroku, czyli w dni powszednie od 17:00 do 19:30, a w weekendy – od 17:00 do 20:30.

Na miejsce można dojechać komunikacją miejską (przystanek Gdynia Park Kolibki) lub pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej (do stacji Gdynia Orłowo). Kierowcy mogą korzystać z parkingu obok parku lub parkingu przy centrum handlowym Klif, który jest bezpłatny przez pierwsze 3 godziny postoju.

Wejście do „Ogrodu Świateł” jest biletowane. Bilety jednodniowe dla dorosłych dostępne są w zależności od dnia tygodnia w cenach od 33 do 39 złotych za osobę. Dla osób, które planują odwiedzać wystawę częściej niż raz, organizatorzy przygotowali też bilety sezonowe – umożliwiają wejście na wystawę codziennie, przez cały okres jej trwania.

Wszystkie rodzaje biletów dostępne są online na stronie gdynia.ogrodswiatel.pl oraz w kasach na terenie Parku Kolibki.

Print Friendly, PDF & Email