Gdynia: Zadzwoń, jeśli potrzebujesz wsparcia specjalistów

Gdynia: Zadzwoń, jeśli potrzebujesz wsparcia specjalistów
Fot Pixabay

58 743 21 64 – to numer specjalnego telefonu, pod którym od czwartku, 19 marca, każdy mieszkaniec Gdyni może zasięgnąć informacji na temat wsparcia w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa.

– Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, postawiła gdynian przed koniecznością przeorganizowania swojego dotychczasowego życia. Z pomocą specjalistów chcemy pomóc w adaptacji do nowych warunków a tym, którzy tego potrzebują – udzielić niezbędnego wsparcia. Dlatego uruchamiany specjalny numer telefonu, pod którym dyżurować będą specjaliści odpowiadający na Państwa pytania dotyczące np. dodatkowych zasiłków czy pomocy dla seniorów – informuje Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Telefon 58 743 21 64 działa od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 – 20.00. Dyżurujący pod nim specjaliści odpowiadają na pytania dotyczące wyłącznie:

  • koronawirusa – profilaktyki zakażeń i postępowania w wypadku podejrzenia zakażenia
  • sytuacji opieki nad dziećmi i młodzieżą oraz zasiłków opiekuńczych
  • wskazówek postępowania dla seniorów
  • informacji o instytucjach i organizacjach pomocowych, do których należy zgłosić się w kryzysowej sytuacji życiowej, gdy nie można liczyć na pomoc sąsiadów i rodziny

Osoby, które znalazły się w kryzysie psychicznym, mogą uzyskać wsparcie pod całodobowym numerem telefonu: 58 622 22 22.

Print Friendly, PDF & Email