Gdynia: Zacznij jesień z Darami Ziemi

Gdynia: Zacznij jesień z Darami Ziemi
.

Kończy się lato, a wraz z nim nadszedł czas by sprawdzić jakie plony ziemia wydała w mijającym sezonie. Każdy, kto lubi naturę i chciałby poznać jej skarby, powinien przyjść do parku Kolibki i wziąć udział w wydarzeniu „Dary Ziemi”, które odbędzie się w dniach 23-25 września.

Już po raz 29. urokliwy, pełen zieleni park Kolibki gościć będzie „Dary Ziemi”. Dla gdynian to już tradycja. Wydarzenie co roku promuje zdrowe produkty spożywcze, regionalne rzemiosło i jesienną ofertę ogrodniczą. Znajdzie się tu także miejsce na zabawę dla całej rodziny: na biesiadach, koncertach i podczas występów inspirowanych polskim folklorem.

– Na naszej imprezie znajdziecie zdrową żywność. Będą warsztaty, będzie eko, będzie muzycznie. Ale muzyka nie tylko tradycyjna, również ta bardziej nowoczesna. Staramy się, żeby ten klimat był dla wszystkich – mówi Anna Korzeniewska z Fundacji Dary Ziemi.

Teren parku Kolibki w Gdyni tradycyjnie będzie podzielony na cztery tematyczne polany.

Polana Tradycji i Smaku

W tym miejscu będą stoiska handlowe z różnorodnymi produktami regionalnymi.

Polana Eko

To setki wystawców i artystów z całego kraju. Od Kaszub, Warmii i Mazur, przez Wielkopolskę po Bieszczady, Podlasie, Podhale. Zaprezentują oni swoją bogatą ofertę, pełną ekologicznej żywności, regionalnych smakołyków i wyrobów rzemieślniczych.

Wśród produktów pojawią się m.in.:

  • miody zwykłe i pitne, nalewki i wina,
  • wędliny, sery, ryby,
  • przetwory warzywne i owocowe,
  • ciasta, andruty i sękacze,
  • rzemieślnicze wyroby konfekcyjne,
  • naturalna biżuteria z kamieni, szkła i bursztynów,
  • tekstylne zabawki,
  • wyroby i tekstylia do przyozdobienia stołów i kuchni.
Polana Biesiadna

Znajdą się na niej tradycyjne polskie specjały, których będzie można spróbować. To tu odbędą się beztroskie biesiady przy ognisku i ciekawy program artystyczny pełen folklorystycznych dźwięków, muzyki ogrodowej, popisów zespołów tanecznych i muzycznych.

Nie zabraknie również licznych atrakcji dla dzieci: przejażdżek na koniach i kucykach, pokazów magii, kreatywnych zabaw, warsztatów plastycznych oraz animacji.

Polana Ogrodowa

Zaprezentują się tu szkółki i firmy ogrodnicze. Wśród jesiennego asortymentu znajdziemy m.in.: krzewy i kwiaty, liczne odmiany wrzosu oraz sprzęt ogrodniczy.

Pełen program, a także bilety na wydarzenie znaleźć można na stronie www.daryziemi.com.

Print Friendly, PDF & Email