Gdynia: Wielkanocne śniadanie dla samotnych i potrzebujących

Gdynia: Wielkanocne śniadanie dla samotnych i potrzebujących
Fot. gdynia.pl

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zaprasza na śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących. W tym roku odbędzie się ono w niedzielę, 17 kwietnia o godz. 8.00 w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni przy ul. Władysława IV 54.

Święta wielkanocne to czas, który najczęściej spędzamy w gronie najbliższej rodziny. Jednak nie wszyscy mają szansę na spędzenie tego wyjątkowego czasu w atmosferze domowego ciepła. Piękną tradycją w Gdyni jest śniadanie wielkanocne dla osób samotnych i potrzebujących, podczas którego mogą oni zjeść ciepły posiłek oraz wspólnie spędzić uroczyste chwile. Do wspólnego stołu tradycyjnie zaprasza prezydent miasta – Wojciech Szczurek. W tym roku – ze względu na remont prowadzony w dolnym kościele oo. Franciszkanów – odbędzie się ono w niedzielę, 17 kwietnia o godzinie 8:00 na sali gimnastycznej Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni, mieszczącego się przy ul. Władysława IV 54. We wspólnym świętowaniu udział wziąć będzie mogło nawet 500 osób.

Na wielkanocnym stole pojawią się tradycyjne świąteczne potrawy – żurek, biała kiełbasa, jajka, pasztet czy bigos, a także wielkanocne ciasta. Gościom śniadania wręczone zostaną również wielkanocne dary. Każdy potrzebujący otrzyma paczkę, która dodatkowo osłodzi mu świąteczny czas. Znajdą się w niej najpotrzebniejsze produkty spożywcze oraz potrawy kojarzące się z czasem Wielkanocy. To m.in. żurek czy pasztet, a tażke słodycze, ser, makaron oraz konserwy rybne i mięsne.

W przygotowanie śniadanie zaangażowali się pracownicy Centrum Aktywności Seniora w Gdyni oraz Gdyńskiego Centrum Sportu. W działaniach tych wspierać ich będą także wolontariusze zaprzyjaźnieni z CAS oraz harcerze Okręgu Pomorskiego ZHR i parafialny zespół Caritas, który działa w kościele oo. Franciszkanów.

Print Friendly, PDF & Email