Gdynia: Weź udział w szkoleniach z e-recept i e-skierowań

Gdynia: Weź udział w szkoleniach z e-recept i e-skierowań
Fot. Adminstrator

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia rozpoczyna cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu e-recept, e-skierowań oraz Internetowego Konta Pacjenta. Pierwsze szkolenie w Gdyni odbędzie się 10 września. Aby wziąć w nim udział należy przesłać zgłoszenie do 20 sierpnia.

Do udziału w szkoleniach zaproszeni są szczególnie lekarze oraz pielęgniarki, a także osoby odpowiedzialne za techniczną i informatyczną obsługę podmiotów leczniczych.

W trakcie spotkań możliwe będzie potwierdzenie Profilu Zaufanego umożliwiającego korzystanie z wielu usług administracji, w tym z Internetowego Konta Pacjenta (pacjent.gov.pl).

Organizatorzy zachęcają, aby przed spotkaniem złożyć wniosek o Profil Zaufany (https://pz.gov.pl/pz/register), a także przypominają, że podmioty lecznicze mają obowiązek podłączenia się do Systemu P1 nie później niż do 31 grudnia 2019 r. (art. 56 ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia). Od stycznia 2020 roku recepty będą wystawiane w postaci elektronicznej.

Zgłoszenia do udziału w szkoleniu należy przesłać drogą mailową na adres: p.treder@csioz.gov.pl do 20 sierpnia.

Spotkanie odbędzie się 10 września 2019 roku o godz. 12:00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni przy al. Zwycięstwa 96/98. Natomiast kolejne odbywać się będą systematycznie we wszystkich powiatach województwa pomorskiego, a o ich terminach podmioty medyczne będą sukcesywnie informowane.

Marta Jaszczerska-Zawadzka

Źródło: gdynia.pl

Print Friendly, PDF & Email