Gdynia: Warto marzyć. Historia chłopca, który pokonuje bariery

Gdynia: Warto marzyć. Historia chłopca, który pokonuje bariery
Fot. Marta Ostrowska

W styczniu miała premierę niezwykła książka gdynianki Marty Ostrowskiej pt. „Jak Florek został piratem”. Opowiada historię chłopca, który porusza się na wózku. Florek śni o tym, aby zostać piratem, żeglować po morzach i zobaczyć delfiny. Pewnego razu znajduje w butelce list. Czy uda mu się rozszyfrować tajemniczą wiadomość?

To przepiękna opowieść o marzeniach i o tym, że zawsze warto je spełniać. Obowiązkowa lektura dla dzieci w wieku 7-10 lat. Inspiruje, uczy empatii, wrażliwości i otwarcia na innych. Ale tak naprawdę to książka dla wszystkich milusińskich. Tych, którzy będą w niej odkrywać codzienność osób poruszających się na wózku i tych, które odnajdą we Florku bohatera, z którym będą mogły się identyfikować, czerpać siły w trudnych chwilach i inspirować do snucia własnych marzeń.

To także idealna książka w podróży. Poza tekstem zawiera zadania aktywizacyjne, a nawet logiczną grę piracką, w którą można grać samemu lub w towarzystwie. Książka ma poręczny format i dużą czcionkę, wygodną do samodzielnego czytania. Sprzedawana jest w zestawie z wersją AUDIO, zakładką i kolorowanką relaksacyjną.

Rozmowy o książce

We wtorek, 6 lutego o godz. 11.00 w Bibliotece Wiedzy (ul. Świętojańska 141) odbędzie się spotkanie z autorką książki. Uczestniczyć w nim będzie również Marta Czachor z Wydziału Dostępności Urzędu Miasta Gdyni. Marcie towarzyszyć będzie Delicja – jej pies asystujący.

Podczas spotkania uczestnicy posłuchają fragmentu książki i dowiedzą się, jak wyglądał proces jej tworzenia. Poznają również psa asystującego głównego bohatera powieści i dowiedzą się, czym taki pies się zajmuje, jak się wobec niego zachowywać oraz jakie ma przywileje.

Gdzie zdobyć książkę?

Książkę „Jak Florek został piratem” znajdziemy na stronie www.pomiedzykartkami.pl. Całkowity dochód z jej sprzedaży przeznaczony zostanie na Fundację Podróże bez Granic i wydanie kolejnych opowieści o wyjątkowych bohaterach.

Wydanie książki współfinansował Wydział Dostępności Urzędu Miasta Gdyni, dzięki czemu 200 egzemplarzy zostało przekazanych do gdyńskich bibliotek, szkół i innych placówek działających na rzecz dzieci.
Print Friendly, PDF & Email