Gdynia: Uszyte od serca – już na oddziale

Gdynia: Uszyte od serca – już na oddziale
Fot. Szpitale Pomorskie / Fundacja 3maliny

Prawdziwe dary serca, bo uszyte własnoręcznie trafiły na Oddział Chirurgii Onkologicznej w redłowskim Szpitalu Morskim im. PCK. To kilkaset sztuk poduszek o specjalnym kształcie, które pomogą pacjentkom walczącym z nowotworem piersi i kilkaset torebek na butelki z drenem. Akcja to efekt współpracy Fundacji 3maliny z Fundacją LPP.

Od serca i… w kształcie serca, bo właśnie tak muszą być przygotowane specjalne poduszki dla pacjentek, które przeszły usunięcie piersi. Dają ogromną ulgę w najważniejszych chwilach po zabiegu i podczas rehabilitacji, gdy pooperacyjne rany utrudniają wygodny odpoczynek. Aż 190 takich poduch trafiło do kobiet z Oddziału Chirurgii Onkologicznej szpitala w Redłowie.

To nie koniec darów, bo obok pluszowych serc pacjentki onkologiczne będą mogły też skorzystać z torebek na butelki Redona – to drobny, ale bardzo praktyczny gadżet, który pozwala przemieszczać się w ciągu pierwszych godzin i dni po zabiegu chirurgicznym, gdy do wspomnianej butelki odprowadzane drenem są płyny z pooperacyjnych ran.

Dzięki torebkom możliwe jest samodzielne skorzystanie chociażby z toalety czy prysznica. Udało się wspólnymi siłami uszyć 300 sztuk, które także trafiły do Szpitala Morskiego im. PCK w Redłowie, na ten sam oddział, i w razie potrzeby zostaną wykorzystane przez panie walczące z „kobiecym rakiem”.

Jak udało się tego dokonać? To efekt współpracy dwóch fundacji: Fundacji 3maliny oraz Fundacji LPP, związanej z dużym koncernem odzieżowym z Pomorza. Wszystkie podarowane przedmioty powstały dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i członków fundacji, szyjąc poduszki i torebki na butelki pod określone potrzeby, zgodnie z instrukcjami.

***

Szpitale PomorskieW poniedziałek
190 poduch rehabilitacyjnych w kształcie serc i 300 torebek na butelki redona trafiły dzisiaj do nas dzięki Fundacja 3maliny. ❤️❤️❤️Te wszystkie rzeczy, które wykonano w ubiegłym tygodniu w LPP będą służyć naszym pacjentkom z nowotworem piersi, które operowane będą na Oddziale Chirurgii Onkologicznej Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni – w naszym Breast Centrum Gdynia.
Dziękujemy!!!😍😍😍
Fot. Szpitale Pomorskie / Fundacja 3maliny
Print Friendly, PDF & Email