Gdynia: Straciłeś pracę przez pandemię? Miasto dopłaci do czynszu

Gdynia: Straciłeś pracę przez pandemię? Miasto dopłaci do czynszu
Fot. pixabay.com

Jeśli wynajmujesz mieszkanie i pandemia zmieniła twoje życie, pozbawiając cię jednocześnie pracy, możesz liczyć na dodatkowe wsparcie. Gdynia umożliwi mieszkańcom w potrzebie ubieganie się o dodatek mieszkaniowy z dopłatą do czynszu.

Pandemia koronawirusa mocno nadwyrężyła krajową gospodarkę, komplikując codzienne życie wielu osób. Spadające obroty i obostrzenia dotyczące poszczególnych branż sprawiły, że część firm była zmuszona zredukować zatrudnienie. Jak poradzić sobie w sytuacji, w której tracimy źródło dochodu, a ciążą na nas comiesięczne opłaty? Gdynia wyciąga pomocną dłoń do najemców mieszkań, którzy pozostali bez pracy.

Wszyscy najemcy i podnajemcy lokali mieszkalnych, którzy utracili dochody z powodu pandemii COVID-19, mogą ubiegać się o przyznanie dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę do czynszu – tak, aby przetrwać najtrudniejszy dla domowych budżetów moment. Wnioski dotyczące czynszowych dopłat Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gdyni będzie przyjmował do 31 marca.

– Niemal od samego początku pandemii na bieżąco śledzimy zmiany w najbliższym otoczeniu i analizujemy potrzeby mieszkańców, oferując odpowiednie formy wsparcia. Wcześniej wdrożyliśmy m.in. „Gdyński Falochron” dla wielu grup społecznych, ale ciągle pojawiają się nowe wyzwania. Teraz ruszają dopłaty do czynszu dla tych gdynian, którzy znaleźli się w szczególnie trudnej sytuacji i przez pandemię utracili pracę. Wierzymy, że ustabilizowanie ich sytuacji mieszkaniowej pomoże im przetrwać najtrudniejsze chwile – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Szczegółowe informacje na temat kryteriów przyznawania dodatku, wymaganych dokumentów oraz sposobie składania wniosków są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Gdyni, w zakładce „Dodatki mieszkaniowe”. Jedno z kryteriów to średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego w okresie 3 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku co najmniej o 25% niższy niż średni miesięczny dochód na osobę osiągnięty w 2019 roku.

Druki wniosków wraz z niezbędnymi informacjami można znaleźć także przed wejściem do budynku Urzędu Miasta Gdyni przy ul. 10 Lutego 24.

Pytania dotyczące dodatków mieszkaniowych z dopłatami do czynszu można kierować bezpośrednio do Wydziału Spraw Społecznych – na adres mailowy: wydz.spraw_spolecznych@gdynia.pl lub dzwoniąc pod nr tel.: 58 668 85 86, 58 668 85 57 oraz 58 668 85 92.

Print Friendly, PDF & Email